Dlaczego nie zawsze to twoja wina, kiedy nie pamiętasz?

Kiedy to, co próbowałeś zapamiętać, to głowa prosto.

Obrazy Getty

Kiedy to, co próbowałeś zapamiętać, to to, że twoja głowa leciała prosto.

Thor Grunbaum Jest profesorem nadzwyczajnym filozofii i psychologii w Uniwersytet w Kopenhadze A Soren Killingsbeck Jest profesorem psychologii poznawczej na Wydziale Psychologii i Katedrze Informatyki na Uniwersytet w Kopenhadze.

Większość z nas doświadczyła zakłopotania z powodu zapomnienia o zrobieniu tej ważnej rzeczy, którą komuś obiecaliśmy. Czasami robiłeś wszystko, co w twojej mocy, aby to zapamiętać, a mimo to wymykałeś się z głowy.

Nasze nowe badania mogą zawierać wyjaśnienie. Bez względu na to, jak bardzo starasz się zapamiętać swoje plany, zawsze jest element szczęścia.

Rano postanawiasz zadzwonić wieczorem do starego przyjaciela. W międzyczasie postanowiłem też kupić artykuły spożywcze na obiad, odebrać dzieci z świetlicy i wiele innych rzeczy. Psychologowie Załóżmy, że nie jesteśmy w stanie utrzymać wszystkich tych intencji aktywnych w naszej pamięci roboczej przez cały dzień. Pamięć robocza Jest to rodzaj pamięci używany, gdy przechowujesz w umyśle pewne informacje, aby rozwiązać problemy (np. odejmując 377 od 527) lub piszesz listę nazwisk (gdy pióro i papier znajdują się po drugiej stronie pokoju).

Czytaj więcej:
* Wyrażenie „Jestem taki OCD” jest zaniedbanym imperatywem, czym właściwie jest OCD i jak się czujesz?
* dlaczego tu przyszedłeś? Wejścia i zapominanie
* Dr Alison Lamont uczy klientów, jak zapomnieć o najgorszych wspomnieniach
* Najbardziej zapomniany przedmiot na wycieczkach – szczoteczki do zębów
* O czym nasze mózgi zapominają, żeby się nie przepełniły

Pamięć robocza jest ograniczona, zarówno pod względem pojemności, jak i czasu, przez jaki możemy przechowywać informacje. Dlatego ludzie potrzebują pamięci długotrwałej do przechowywania swoich intencji. pamięć długoterminowa Jest to magazyn informacji, które mózg utrzymuje poza świadomym umysłem.

zamiar wyścigów

Kiedy zajmujemy się naszym życiem, mamy jednocześnie kilka intencji na przyszłość. Aby wyprowadzić psa po pracy, kup sałatkę owocową na obiad, zażyj lekarstwo po kolacji i zadzwoń do przyjaciela wieczorem zgodnie z obietnicą. pokazaliśmy W naszym najnowszym badaniu wszystkie te intencje są w wyścigu, walczą o dotarcie do mety w pamięci roboczej.

READ  Epidemia COVID-19 Omicron: 14 494 nowych przypadków społeczności, 8 zgonów; 896 w szpitalu, 18 na oddziale intensywnej terapii

Zbudowaliśmy model matematyczny O tym, jak nasze umysły wybierają intencję do zapamiętania. Pomyśl o każdym zamiarze w pamięci długoterminowej jak o poszczególnych koniach w wyścigu. Szybkość „konia intencji” zależy od tego, jak dobrze intencja pasuje do środowiska i jak ważna jest intencja dla osoby.

Zamiar zażycia żółtej pigułki w momencie połknięcia ostatniego kęsa kolacji może być bardziej dopasowany do otoczenia (żółta pigułka i połknąć ostatni kęs) niż zwykły plan leczenia. Znaczenie intencji polega na tym, jak satysfakcjonujące jest dla ciebie.

Dopasowanie i znaczenie wpływają na szybkość intencji w ich wyścigu o wybór. Dzieje się to nieświadomie. Zamiar wyskakująca reklama do osoby, często gdy tam są Weź udział w kilku innych zadaniach.

Wyobraź sobie wszystkie swoje dobre intencje jako konie w wyścigu.

Mark Humphrey/AFP

Wyobraź sobie wszystkie swoje dobre intencje jako konie w wyścigu.

Jednak silna zgodność intencji ze środowiskiem i jej duże znaczenie nie gwarantują jej wyboru. Nawet jeśli zadanie jest dla ciebie bardzo ważne i będzie bardzo satysfakcjonujące, zawsze istnieje możliwość, że zapomnisz i wykonasz jakieś niezwiązane lub mniej ważne zadanie. Oznacza to, że w zapamiętywanie intencji zawsze zaangażowany jest przypadek. Najlepszy koń nie zawsze wygrywa.

niebezpieczny

To ma morał A prawny Konsekwencje.

W niektórych okolicznościach podejrzani są w sprawach karnych Ich wolność jest ograniczona. Mogą być zobowiązani do wykonywania codziennych telefonów lub stawienia się na wizytę na posterunku policji codziennie przez dłuższy czas. W końcu mogą zapomnieć o jednej z tych sesji, co może zostać odebrane jako znak, że nie doceniają swoich zobowiązań prawnych.

Czy wymagamy od ludzi zbyt wiele możliwości zapamiętania swoich celów? Szukaj Możliwość zapomnienia intencji 3%-10%. To jest badanie, o które pytano uczestników prowadź pamiętnik Kiedy zdali sobie sprawę, że o czymś zapomnieli, obliczyli, że ponad połowa codziennych problemów z pamięcią przypomina intencje. Na ryzyko zapomnienia może wpływać wiele czynników, takich jak: wiekA StresA warunki psychologiczneA Śpi.

Możesz czuć się zakłopotany, że zapomniałeś zrobić tę ważną rzecz, ale nie zawsze jest to zaniedbanie. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to pomyśleć o swojej intencji szczegółyDajesz wielką wartość, aby dotrzymać obietnicy i Ustaw flagi i przypomnienia które pomogą Ci zapamiętać. Reszta zależy od przypadku.

Thor Grunbaum Jest profesorem nadzwyczajnym filozofii i psychologii w Uniwersytet w Kopenhadze A Soren Killingsbeck Profesor Psychologii Poznawczej na Wydziale Psychologii i Katedrze Informatyki tge Uniwersytet w Kopenhadze.

Ten artykuł został ponownie opublikowany z Rozmowa Na licencji Creative Commons. Przeczytać oryginalny artykuł.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top