Doc Rivers z drużyny Bucks został trenerem Easta podczas meczu All-Star

Doc Rivers z drużyny Bucks został trenerem Easta podczas meczu All-Star

DALLAS — Dzięki swojemu pierwszemu zwycięstwu jako trener Milwaukee Bucks Doc Rivers zapewnił sobie bilet na mecz All-Star.

Zwycięstwo Bucksów 129:117 nad Dallas Mavericks w sobotni wieczór było zaszczytem dla Riversa i jego sztabu trenerskiego, którzy będą trenować drużynę Gwiazd Konferencji Wschodniej przeciwko Zachodowi 18 lutego w Indianapolis.

Nie jest to wyróżnienie, które Rivers, który ma 1-2 bilans od chwili zatrudnienia w Milwaukee 26 stycznia, twierdzi, że na to zasłużył. Zamierza dać pierścień All-Star i premię Adrianowi Griffinowi, który jako trener Bucksów miał bilans 30-13, zanim został zwolniony i zastąpiony przez Riversa. Milwaukee miało bilans 2-1 podczas tymczasowej kadencji Joe Prunty'ego.

„To wielka szkoda. Naprawdę tak jest” – powiedział Rivers o zdobyciu tytułu All-Star po jednym zwycięstwie. „No cóż, Adrien dostanie trochę pieniędzy, to pewne. I pierścionek. To jedna z tych dziwnych rzeczy. Myślę, że powinna obowiązywać jakaś zasada, że ​​może to zrobić ktoś inny niż ja”.

Sobotnie zwycięstwo gwarantuje, że drużyna Bucks z bilansem 33-16 do 4 lutego będzie miała najlepszy bilans na Wschodzie wśród drużyn posiadających trenerów kwalifikujących się do udziału w All-Star. Boston Celtics mają najlepszy bilans na Wschodzie (37-12), ale Joe Mazzola był trenerem podczas zeszłorocznego meczu All-Star Game, przez co nie kwalifikują się do rozgrywek w tym sezonie.

Tak więc wyróżnienie przypadło Riversowi po tym, jak Milwaukee podniosło się z 25-punktowego deficytu i pokonało Dallas.

„Czy będzie trenował mecz?” Napastnik Bucks All-Star Giannisa Antetokounmpo „, w odpowiedzi na pytanie zdziwionego reportera.

READ  Wymioty, potem zwycięstwo: Glenn Phillips zapala Black Caps, aby wygrać serię ODI nad Pakistanem

„To całkiem zabawne” – powiedział obrońca Bucks All-Star. Damiana LillardaKtóry w zwycięskim meczu zdobył 30 punktów i osiem asyst. „Na pewno nie była to rozmowa w szatni”.

Antetokounmpo, który miał 48 punktów, 10 asyst i pięć przechwytów, zauważył, że asystenci trenera Milwaukee zasługują na ten zaszczyt.

„Zdecydowanie jestem szczęśliwy z ich powodu” – powiedział. „Wiele ciężkiej pracy opłaciło się”.

Będzie to czwarty występ Riversa w All-Star w roli trenera, po tym jak zrobił to wcześniej w latach 2008, 2011 i 2021. Jest piątą osobą, która prowadzi mecz All-Star po tym, jak trenował drużynę w sezonie, co miało miejsce więcej niż raz. Ostatnio, gdy Tyronn Lue zastąpił Davida Blatta w Cleveland Cavaliers w sezonie 2015-16.

„Może wyślę tam moją załogę i pojadę na wakacje” – powiedział Rivers, który rzucił pracę analityka ESPN, aby dołączyć do Bucks. „Poprowadzę to przez Adama Silvera. Myślę, że Adam to dobry człowiek. I myślę, że zrozumie”.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *