Drużyna PH para dance sport zdobyła 19 medali w Polsce

Metro Manila (CNN Filipiny, 12 października) – Drużyna Philippine Para Dance zapewniła sobie miejsce w Mistrzostwach Świata w Para Dance 2021 po rekordowych zbiorach medali w kwalifikacjach Polish Open World w 2021 roku.

Filipińczycy zdobyli w sumie 19 medali z siedmioma złotymi, czterema srebrnymi i ośmioma brązowymi.

Filipiny miały dwa miejsca na podium w Polsce w klasach Latin Combi 2 i Freestyle Combi 2, przy czym Julius John Obero i mąż Rhea Marquez oraz Ann Charlene Santos i Jade Villarroel zdobyli odpowiednio złoty i brązowy medal.

Pary Edelyn de Asis i Shaquille Hanz Basan zdobyły srebro w klasie Latin Combi 2, a partnerstwo pomiędzy Jhoną Peñą i Filemonem Baguio II zdobyło druhnę w klasie Freestyle Combi 2.

Filipińskie tancerki również trzykrotnie zajęły miejsca na podwójnym podium, a de Assis zdobyła złoto w kategorii 2 kobiet solo, kobiet w klasie 2 Freestyle i klasie 2 Freestyle z Obrero.

Santos zdobył brąz w trzech konkursach ocenianych przez de Assis, uczestnicząc z Christianem Apollinario w konkursie duetów drugiej ligi.

De Assis została najbardziej utytułowaną tancerką filipińską w Polsce po zdobyciu czwartego złota w kategorii Junior 1 i 2.

Para Jhona Peña i Joey Maglasang zakończyła złoty medal dla Filipińczyków po tym, jak sędziowali drugi rekord duetów ligowych.

Innymi filipińskimi srebrnymi medalistami w Polsce są Obrero (klasa solo mężczyzn 2) oraz duet Apolinario i Jhistine Gylde Baguio (single mieszane klasy 1 mężczyzn).

Innymi brązowymi medalistami są Santos i Apollinario (latynoski duet 2. klasy), Apollinario (mężczyźni solo 1. klasy) i Maglasang (mężczyźni solo 2. klasy dowolny).

Guinness Bong Marquez jest trenerem filipińskiej drużyny tanecznej para z pomocą asystentów trenerów Tristana Ducay i Roque Marquez.

Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym 2021 odbędą się w listopadzie w Ulsan w Korei Południowej.