Dubai Duty Free Championships: Iga Świątek pokonuje Ludmiłę Samsonową w ćwierćfinale | Wiadomości tenisowe

Dubai Duty Free Championships: Iga Świątek pokonuje Ludmiłę Samsonową w ćwierćfinale |  Wiadomości tenisowe

Numer 1 na świecie, Iga Świątek, przegrała zaledwie osiem meczów w 10 setach po bezbłędnym występie na mistrzostwach Dubai Duty Free Tennis Championships i awansowaniu do ćwierćfinału; Świątek ma teraz bilans 35-0 w turniejach WTA 1000 po wygraniu pierwszego seta

17:04, Wielka Brytania, środa 22 lutego 2023 r

Iga Świątek kontynuowała swoją dominację w turnieju WTA Tour, pokonując Ludmiłę Samsonową 6:1, 6:0 w 75 minut i awansując do ćwierćfinału w Dubaju.

Świątek przegrał tylko jeden mecz w drodze do kolejnego zdecydowanego zwycięstwa – kończąc 18 zwycięskich meczów po zaledwie sześciu niewymuszonych błędach.

Świątek dotrzymuje dostawy towaru

Iga Świątek wygrała swojego piątego seta w sezonie z wynikiem 6:0, co najmniej dwa razy więcej niż jakakolwiek inna zawodniczka w tym sezonie.

Zmierzy się z byłym numerem 1 na świecie, byłym eliminatorem Dubaju Karolina Pliskowa W ćwierćfinale w czwartek.

Pliskova jako pierwsza z siedmiu byłych zawodniczek z Dubaju awansowała do ćwierćfinału, pokonując Anhelinę Kalininę 7:5, 6:7(6-8), 6:2.

Czech dotarł do ćwierćfinału rozgrywek po raz piąty i pierwszy od 2020 roku.

Świątek wygrał swoje jedyne poprzednie spotkanie z Pliskovą – 6-0 6-0 w finale Rzymu 2021.

Aryna Sabalenka wygrała swój 13. mecz z rzędu

Mistrz Australian Open Ariany Sabalenki Skończyła broniącą tytułu Jelenę Ostapenko 2-6 6-1 6-1, kontynuując imponującą passę zwycięstw.

Zwycięstwo pomogło Sabalence zostać pierwszą zawodniczką, która wygrała swoje pierwsze 13 meczów w roku od czasu Sereny Williams w 2015 roku, która rozpoczęła rok od 24 zwycięstw z rzędu.

Coco Jove I Klucze Madisona Zmierzycie się także w meczu ćwierćfinałowym w Ameryce.

Gauff awansował po tym, jak mistrzyni Wimbledonu Elena Rybakina wycofała się z zaplanowanego meczu z powodu kontuzji dolnej części pleców.

Keys zapewniła sobie miejsce w następnej rundzie, wygrywając 6:2, 6:1 z Wiktorią Azarenką, ponieważ była finalistka US Open potrzebowała zaledwie 57 minut, aby odnieść swoje dziewicze zwycięstwo nad Białorusinką.

READ  Uciekinierzy z LIV Golf nie mogą „dostać ciasta i zjeść go” podczas kwalifikacji

Karolina Muchowa przerwał passę siedmiu zwycięstw Belindy Bencic 6:1, 6:4 i ustalił datę spotkania z rozstawionym z numerem 3 Jessica Pegula.

Finalistka ubiegłorocznego French Open pokonała Annę Bogdan 6:4, 6:3.