Dubai Sevens: Black Ferns Sevens pokonali dzielną Wielką Brytanię 19-12

Nowozelandzcy Black Ferns Sevens rozpoczęli nowy sezon na światowym torze od ciężkiego zwycięstwa 19-12 nad Wielką Brytanią w piątek, ale drużyna All Blacks Sevens spadła do Argentyny.

W dniu otwarcia Dubai Sevens Championship, pierwszej imprezy World Series, Michalina Blade Otworzyła wynik dla Nowozelandczyków pierwszym dotknięciem piłki, a następnie wykorzystała ostatnie podanie, ustawiając Shirai Kakę po faulu Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania, która podczas meczu bilarda nosiła czarne opaski Aby uczcić odejście legendy szkockiego rugby Dodiego Weiraw końcu dostał trochę piłki pod koniec pierwszej połowy i zmiażdżył Jasmine Joyce, zmniejszając prowadzenie do 14-5.

Michaela Blade strzelił pierwszego gola w siódemkach Black Ferns sezonu Sevens World Series.

Christian Kotz/Sztab

Dopiero desperacki atak Jorga Millera uniemożliwił Joyce’owi ponowne zdobycie bramki, gdy strzelec zabrzmiał w pierwszej połowie.

Ale Eli Putman Luka zmniejszyła się do 14-12 dzięki znakomitej obronie Wielkiej Brytanii, która odepchnęła Kiwi do tyłu, a następnie zmusiła kapitana Teelę Nathana Wonga do kopnięcia.

Cała ta ciężka praca została jednak zniweczona przy następnym posiadaniu, gdy Niall Williams pokazała swoją siłę podania po tym, jak Black Ferns Sevens uznali, że ich gra jest rozpakowana.

Wielka Brytania miała szansę na remis po tym, jak włączyła się syrena, ale Williams uratował dzień, wygrywając rzut karny przy upadku.

READ  State of Origin 2022, Game Three Late Mail, ostatnie składy drużyn i wiadomości o drużynach dla Game III z serii Ampol Origin

Nathan-Wong wykorzystał dwie próby Black Ferns Sevens.

W grze mężczyzn Joe Weber strzelił gola w pierwszej minucie dla All Blacks Sevens i wyglądało to na bardzo łatwe. Ale Argentyna szybko zareagowała, obejmując prowadzenie pod koniec połowy i prowadząc do przerwy 19:14.

Weber wystawił Mosesa Leo na próbę na początku drugiej połowy, a All Blacks Sevens wrócił na prowadzenie, ale nie trwało to długo.

Zaczęli popełniać poważne błędy w ataku, gdy wydawało się, że są bliscy przełomu, podczas gdy Los Pumas byli bardziej pewni swoich szans.

Prowadzili 31-21 pod koniec gry, ale przechwycenie Brady’ego Rusha dało Nowozelandczykom późną szansę, ale ponownie sfaulowali i mecz zniknął. W następnym meczu Nowa Zelandia zagra z Fidżi.