Duże owce Torao szukają nowych pasterzy

Do wynajęcia jest budynek Big Sheep Building w Torau.

Kelly Hodel/Personel/Waikato Times

Do wynajęcia jest budynek Big Sheep Building w Torau.

Jeśli szukasz własnej posiadłości w południowym Waikato, możesz zadowolić się wygraną baa w postaci światowej sławy wielkiej owcy z Tīrau.

Zlokalizowana na rogu State Highway 1 i Okoroire St, największa na świecie owca i baran z tektury falistej/aluminiowej jest do wynajęcia po zamknięciu sklepu przez poprzedniego najemcę z powodu spowolnienia gospodarczego związanego z Covid. Budynek jest wynajmowany od końca zeszłego roku.

Z parterem o powierzchni 322 metrów kwadratowych, 34 metrami kwadratowymi antresoli i 47 metrami kwadratowymi magazynu, został zbudowany przez Nancy i Johna Drake’a na początku lat 90. i otwarty jako sklep z wełną i rękodziełem w 1994 roku.

Drake’s zbudował również sąsiedni dom z tektury falistej, z pomocą lokalnego rzemieślnika Stephena Clothier, który został otwarty we wrześniu 1998 roku i obecnie mieści witrynę Tīrau i-SITE.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Fallout z przedłużonej blokady w Auckland uderza w supermarket Torao
* Nowe znaki mają na celu zwiększenie zewnętrznej rozpoznawalności South Waikato
* Światowej sławy w Nowej Zelandii: Tirau

Zgodnie z wykazem nieruchomości, ma wysokie sklepione sufity, kuchnię komercyjną z kością, patio od tyłu i można go podzielić na oddzielnych najemców, ale właściciele idealnie szukają jednego najemcy.

Menedżer nieruchomości Richard Innes z Barak Property powiedział, że właściciele, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii i Miami na Florydzie, wolą sklep z pamiątkami z kawiarnią „coś, co dodaje smaku lub Tīrau i oferuje coś dla podróżnych zatrzymujących się w mieście”.

„To świetne miejsce, tuż obok i-SITE i publicznych toalet, ma urocze małe patio z tyłu i jest w kącie” – powiedział Innes.

Dotychczasowi najemcy Big Sheep zamknęli sklep w grudniu ubiegłego roku.

Kelly Hodel/Personel/Waikato Times

Dotychczasowi najemcy Big Sheep zamknęli sklep w grudniu ubiegłego roku.

Warunki najmu można negocjować, powiedział, „ale pierwszą opcją jest całkowite wynajęcie go, ale w razie potrzeby można go podzielić”.

„Musimy być realistami, chcemy go wynająć, więc nie odrzucimy zbyt wiele”.

W sierpniu 2020 roku poprzedni najemcy, The Marino Story, zamknęli na dwa tygodnie z powodu zamknięcia w Auckland.

Został ponownie otwarty na krótko przed zamknięciem na stałe w grudniu 2021 r. i jest obecnie używany jako magazyn.

„Ponieważ autostrada Waikato lądowała w Torao jako pierwsze miasto na autostradzie State Highway 1 na południe od Auckland w 2022 roku, jest to okazja, której owce nie mogą przegapić” – czytamy na liście.

w 2016 r. rzeczy W artykule Drake powiedział, że chcą przyciągać uwagę graczy, aby przyciągnąć graczy do ich sklepu z wełną i rękodziełem.

John Drake powiedział, że Owca była pierwszym budynkiem na miejscu i nie obyło się bez problemów logistycznych.

„Na sugestię młodego architekta zbadaliśmy żelazo faliste i na szczęście odkryliśmy, że można dodać dodatek do tego, co w istocie było stodołą z zestawem owczego ciała.

„Po miesiącach prób i błędów stworzyliśmy kształt głowy, a gdy dowiedzieliśmy się, że możemy użyć falistego aluminium, aby uniknąć nieestetycznych smug rdzy, nasze owce w końcu znalazły się na polu” – powiedział Drake.

Budynek Ram sąsiaduje z owcami i został dodany w 2005 roku, aby zwiększyć przestrzeń wystawową i udogodnienia.

Peter Schulte, członek Rady Okręgowej South Waikato w Torau, powiedział, że chciałby, aby na tym terenie powstał kolejny touroperator.

„A może restauracja, ale może to nie czas.”

Schulte powiedział, że przestoje związane z Covidem i ich ciągłe skutki doprowadziły do ​​gwałtownego spadku liczby odwiedzających, ale miał nadzieję, że miasto odbuduje się i że miejsce to będzie doskonałą okazją do właściwego biznesu.

READ  Drugi bank spodziewa się największego spadku cen mieszkań od lat 70.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top