Dwadzieścia nowych wspólnotowych przypadków Covid-19 w Nowej Zelandii dzisiaj | 1 news

Dwadzieścia nowych wspólnotowych przypadków Covid-19 w Nowej Zelandii dzisiaj |  1 news

Dyrektor Generalny Zdrowia, dr Ashley Bloomfield, potwierdził, że obecnie w społeczności pojawiło się 20 nowych przypadków Covid-19.

Twoja playlista zostanie załadowana po tej reklamie

Ashley Bloomfield mówi, że ciągły spadek liczby pokazuje, że szybko spowalniamy wirusa, ale musimy zachować czujność. Źródło: 1 AKTUALNOŚCI


Wszystkie nowe sprawy w Auckland.

Łączna liczba przypadków epidemii Delta wynosi teraz 801. Ta liczba pojawia się po tym, jak wcześniej zgłoszony przypadek został przeklasyfikowany jako nie przypadek.

Od tego czasu wyzdrowiało również 79 osób zarażonych wirusem, co zwiększa aktywną liczbę przypadków tej epidemii do 722.

„Ciągły spadek liczby dowodzi, że poziom alertu 4 w Auckland i nasze środki dotyczące zdrowia publicznego szybko spowalniają rozprzestrzenianie się wirusa, ale to jeszcze nie koniec i musimy zachować szczególną czujność” – powiedział Bloomfield.

Całkowita liczba niepowiązanych przypadków, zarówno epidemicznych, jak i nieznanych kontaktów z obecnymi przypadkami, spadła z 58 w ostatnią niedzielę do 30. Oczekuje się, że ten trend utrzyma się w nadchodzących dniach, powiedział Bloomfield.

Spośród 20 nowych przypadków w sobotę, 75 procent to kontakty ze znanymi przypadkami, a 55 procent to kontakty z gospodarstw domowych, które były już w izolacji.

Bloomfield powiedział, że sześć przypadków w sobotę, czyli 30 procent, jest potencjalnie zaraźliwych w społeczności.

Dodał, że prezentowanych jest sześć wydarzeń, ale brak niezbędnych miejsc pracy dla pracowników.

Obecnie jest 136 interesujących lokalizacji w Strona Ministerstwa Zdrowia.

Liczba kontaktów związanych z tą epidemią osiągnęła obecnie 38 120, z których 90 procent otrzymało co najmniej jeden test, a 86 procent skontaktowano się za pośrednictwem śledzenia kontaktów.

Obecnie w szpitalach w Auckland jest 38 przypadków zakażenia wirusem, w tym sześć na oddziale intensywnej terapii, z których cztery są podłączone do respiratora. Istnieje dziewięć przypadków w szpitalu North Shore, 16 w szpitalu Middlemore i 13 w szpitalu Auckland City.

READ  Katastrofa helikoptera w Gold Coast: Dwóch mężczyzn obserwowało katastrofę helikoptera SeaWorld z bliskimi na pokładzie

Dzisiejsza aktualizacja ma miejsce po tym, jak kobieta w wieku 90 lat została 27. osobą w Nowej Zelandii, która zmarła na Covid-19 w piątek wieczorem.

Zmarła w szpitalu North Shore.

„Po raz kolejny chciałbym osobiście przekazać kondolencje bliskim tej kobiety i Wanau oraz poprzeć ich przesłanie słowami „To prawda” i ich zaleceniem, że ważne jest przestrzeganie porad dotyczących zdrowia publicznego” – powiedział Bloomfield.

A także w niedzielę na granicy znaleziono cztery przypadki Covid-19.

Jeden przypadek przybył do Auckland z USA 23 sierpnia i dał wynik pozytywny 12 dnia w kontrolowanej izolacji.

Kolejna sprawa dotarła z Afganistanu przez Australię 28 sierpnia. Wynik testu okazał się pozytywny szóstego dnia w Auckland.

Trzeci przypadek zgłoszony dzisiaj z Filipin dotarł przez Australię 15 sierpnia. Wyniki testu w Auckland były pozytywne drugiego dnia.

Dzisiejsza ostateczna sprawa graniczna, dla której nie ustalono jeszcze pełnej daty podróży, po przybyciu do Auckland dała pozytywny wynik.

Od początku pandemii w Nowej Zelandii jest obecnie 3412 potwierdzonych przypadków Covid-19.

W sobotę w Nowej Zelandii przetworzono 9238 testów na Covid-19, w tym 2592 w Auckland. Od początku pandemii przetworzono ponad 3,05 miliona testów.

W Nowej Zelandii podano ponad 3,85 miliona szczepionek przeciwko Covid-19, co składa się z 2,53 miliona pierwszych dawek i 1,31 miliona drugich dawek.

Oznacza to, że połowa całej populacji Nowej Zelandii otrzymała pierwszą dawkę szczepionki, na podstawie danych Stats NZ. Liczba kwalifikujących się Nowozelandczyków będzie wyższa.

W ciągu ostatnich 24 godzin nie odkryto nieoczekiwanych ścieków.

Do Bloomfielda dołączył wicepremier Grant Robertson w niedzielnej aktualizacji.

Dr Ashley Bloomfield. Źródło: 1 AKTUALNOŚCI


Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *