Dyrektor generalny Greyhound Racing o komentarzach dotyczących zakazu

Dyrektor generalny Greyhound Racing o komentarzach dotyczących zakazu

Dyrektor naczelny Greyhound Racing NZ, Edward Rennell, powiedział, że jest „zaskoczony i rozczarowany”, że dwóch głównych przywódców partii zgodziło się w kwestii wprowadzenia zakazu wyścigów chartów.

Przemawiając podczas ostatniej debaty przywódców TVNZ, która odbyła się w ubiegły czwartek, zarówno lider Partii Narodowej Christopher Luxon, jak i przywódca Partii Pracy Chris Hipkins zgodzili się, że sport powinien zostać zakazany, gdy zostanie o to poproszony.

W odpowiedzi na porozumienie między przywódcami partii Rennell powiedział Breakfast, że zakłada, że ​​nowy premier „nie miał okazji” zapoznać się z najnowszymi raportami podkreślającymi „znaczący postęp” w zakresie dobrostanu zwierząt.

„Postęp osiągnięty w ciągu ostatnich 18 miesięcy potwierdził, że postępujemy zgodnie z najlepszymi praktykami i wprowadziliśmy znaczące ulepszenia [euthanasia]Kontuzje i współczynniki przekierowań. Naszym celem jest zapewnienie każdemu psu życia po wyścigach.

„Działamy w środowisku ściśle regulowanym i z naszego punktu widzenia obowiązujące obecnie wskaźniki dobrostanu zwierząt są na światowym poziomie”.

(Źródło: 1News/istock.com)

Tymczasem dyrektorka kampanii SAFE, Anna de Roo, uznała, że ​​branża ma „więcej niż wystarczające możliwości skorygowania swojego zachowania” i że „nie była zaskoczona” komentarzami z zeszłego tygodnia na temat potencjalnego zakazu.

„W ciągu ostatnich 10 lat przeprowadzono cztery oddzielne przeglądy, z których każdy podkreślił istotne obawy związane z dobrostanem zwierząt, a w najnowszym przeglądzie stwierdzono, że wiele z tych obaw jest nadal tak samo istotnych jak 10 lat temu i że gdyby dobrostan zwierząt był na pierwszym miejscu, Dalszy postęp jest możliwy dzięki Zarządowi Greyhound Racing.

„Oczywiście, gdy branża przestała istnieć, 40% chartów odniosło kontuzje w zeszłym sezonie”.

W zeszłym miesiącu doszło do 60 obrażeń, w tym ośmiu złamań i złamania czaszki.

Rennell powiedział jednak, że w zeszłym sezonie na ogólną liczbę 37 000 psów zdechło siedem chartów.

Według Rennella poważne kontuzje w sporcie wymagają przestoju trwającego ponad 43 dni i obecnie zdarzają się u dwóch na 1000 zawodników.

„Mamy plan rehabilitacji, w ramach którego Greyhound Racing NZ pokryje koszty rehabilitacji tych psów, a następnie sprowadzenia ich do domu”.

Rennell powiedziała, że ​​eutanazję psa podejmuje się tylko wtedy, gdy porada weterynaryjna wskazuje, że jest to „najbardziej humanitarna” czynność.

Jednak De Roo powiedział Breakfast, że odsetek poważnych obrażeń pozostaje „bardzo wysoki” pomimo spadającego wskaźnika eutanazji.

„Istnieje obawa, że ​​niektóre psy będą musiały zostać uśpione, ale tak się nie dzieje. Tak naprawdę chcemy zobaczyć zmniejszenie liczby infekcji i poważnych obrażeń, w przeciwnym razie cierpialibyśmy tak samo jak charty”.

READ  Mężczyzna w parku „rozpryskiwał” ścieki z przelatującego samolotu w Wielkiej Brytanii

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *