Działaczka ekologiczna łączy się z siecią podczas French Open

Aktywistka ekologiczna ubrana w T-shirt z napisem „Pozostało 1028 dni” przerwała półfinał French Open mężczyzn między Casperem Ruddem a mistrzem US Open 2014, Marinem Cilic, przywiązując się do siatki za pomocą metalowego drutu i kleju oraz klękając na korcie. w sobotę.

Gra została opóźniona o 13 minut w trakcie meczu, ponieważ Rudd w trzecim secie trafił na prowadzenie 3-6, 6-4, 4-1, 15 – wszystko na Court-Philippe Chatrier.

„Młoda Francuzka weszła dziś na kort z ważnym biletem” – podała Francuska Federacja Tenisowa w oświadczeniu wydanym po tym, jak Ruud wygrał w czterech setach, aby dotrzeć do finału Wielkiego Szlema.

W niedzielę o tytuł zmierzy się z 13-krotnym mistrzem French Open Rafaelem Nadalem.

Protestujący pozostał w sądzie przez kilka minut, zanim podeszło do niej czterech strażników, oddzieliło ją od sieci i ostatecznie zabrało.

„Zespół bezpieczeństwa musiał formalnie zidentyfikować przedmioty, których użyli, aby dostać się do sądu, zanim mogli je usunąć”, powiedział związek, dodając, że zostały „przekazane policji”.

Dyrektor turnieju Amelie Mauresmo spojrzała z okolic wejścia na stadion i obaj gracze zostali eskortowani do szatni podczas odcinka.

Rudd powiedział: „Tak naprawdę nie wiedziałem, jak na nią zareagować i… nie wiedziałem, czy coś nosi. Nie widziałem wiele. Więc było to trochę trudne i trudne sytuacji. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło”.

W końcu Rudd i Cilic wrócili i otrzymali trzy minuty na rozgrzewkę przed wznowieniem półfinałów.

Cilic powiedział, że zakłócenie nie wpłynęło na jego poziom gry.

Były inne odcinki, w których przez lata ludzie kręcili mecze w Court Philippe Chatrier.

READ  NRL 2021: Runda 25. zarzutów eliminacyjnych – Josh McGuire, Keegan Hebgrave

Podczas finału mężczyzn w 2013 roku na boisko wskoczył topless mężczyzna z pochodnią. W finale w 2009 roku mężczyzna poszedł do Rogera Federera i próbował założyć mu na głowę kapelusz. W finale w 2003 roku hakowiec rozbił siatkę.