EA rozważa zmianę nazw gier FIFA w przyszłości

EA SPORTS ujawniło, że „bada pomysł zmiany nazwy światowych gier piłkarskich”, co oznacza, że ​​FIFA 22 może być jednym z ostatnich meczów noszących imię FIFA.

EA współpracuje z FIFA od czasu premiery pierwszej gry z serii, FIFA International Soccer z 1993 roku, w której pierwszymi graczami byli Anglik David Platt i Polak Piotr Świerczewski.

Od tego czasu seria rozrosła się do jednej z największych gier na świecie, z trybami takimi jak FIFA Ultimate Team, które zrewolucjonizowały grę i uczyniły FIFA prawdziwie globalnym tytułem – tak jak sam sport.

Teraz jednak ogłosili, że gra może przejść tak poważną zmianę, że nie będzie już nazywać się FIFA.

EA Sports — marka sztuki elektronicznej

FIFA może w przyszłości dokonać ogromnej zmiany.

FIFA 22 została wydana 1 października 2021 roku, a niecały tydzień później gracze stanęli już przed pomysłem, że może to być jedna z ostatnich gier FIFA, w jakie zagrają.

w informacja prasowa EA, które zostało opublikowane 7 października, powiedziało: „Patrząc w przyszłość, badamy również ideę rebrandingu światowych gier piłkarskich EA SPORTS.

„Oznacza to, że sprawdzamy naszą umowę dotyczącą praw do nazwy z FIFA, która jest oddzielona od wszystkich naszych innych oficjalnych partnerstw i licencji w świecie piłki nożnej”.

Oświadczenie EA dotyczące zmiany nazw gier FIFA
EA Sports — marka sztuki elektronicznej

EA rozważa rebranding gier FIFA.

Jaki jest końcowy efekt tego, może pozostać niejasny. Pro Evolution Soccer zawsze był uważany za słabego konkurenta dla FIFA, w dużej mierze ze względu na brak praw do nazwy, które ma gra. Czy FIFA może skończyć w ten sam sposób, jeśli usunie tę samą nazwę ze swojej gry?

Ponieważ umowa praw do nazwy z FIFA jest „oddzielna” od innych partnerstw gry, zakłada się, że gra zachowa większość swoich licencji dotyczących turniejów, drużyn i graczy.

Jest mało prawdopodobne, że decyzja w tej sprawie zostanie podjęta konkretnie w najbliższym czasie, więc nadal istnieje możliwość, że FIFA 23 będzie następna.

READ  Golf: Brooks Koepka nie może ukryć swojej nienawiści do Brysona DeChambeau w wywiadzie z PGA Championship

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top