Efekt Costco: supermarket w Oakland w pobliżu Costco obniża ceny artykułów spożywczych

Efekt Costco: supermarket w Oakland w pobliżu Costco obniża ceny artykułów spożywczych

Tak powiedzieli klienci Pak’nSave w sklepie oddalonym o kilometr.

„Zauważyłem, że ceny spadają. Kilka tygodni temu przyszedłem po kurczaka i zmienili ceny, ponieważ tam stałem, a facet powiedział mi, że Costco jest o wiele tańsze i ludzie tam chodzą, ” powiedział klient Kim Scroggy.

„W ofertach specjalnych jest wiele rzeczy i mają podobne produkty” – powiedziała klientka Lisa Harkin.

Kupujący, którzy udali się do obu sklepów, powiedzieli, że spadek cen rozpoczął się trzy tygodnie temu – zaraz po otwarciu Costco.

„Przyjechałam do Pak’nSave i znalazłam dokładnie tę samą markę, która była o dwa lata tańsza” – powiedziała klientka Karen Sanford.

Ona myśli, że cena jest taka sama.

Newshub testował go przy 20 produktach dziennie w sklepach Pak’nSave w całym Auckland.

W przypadku około 80 procent produktów codziennego użytku, które wybraliśmy, Pak’nSave był najtańszy lub najtańszy. Ale jeśli chodzi o produkty, zapasy Westgate Pak’nSave firmy Costco zawsze były najtańsze w Auckland.

Weźmy na przykład stek wołowy, średni Oakland dla Pak’nSave wynosił 48,99 USD za kilogram. W Westgate cena spadła do 45,99 USD, podczas gdy Costco było tańsze o dolara.

W przypadku pomidorów Westgate Pak’nSave kosztował 9,99 USD jako Costco, podczas gdy reszta Oakland była droższa o 10,99 USD.

A jeśli chodzi o masło, sklep ponownie był najtańszym Pak’nSave w mieście za 6,99 USD, ale wciąż tańszym niż Costco za 4,95 USD.

Kiedy Newshub dodał łączny koszt 20 identycznych przedmiotów dla trzech najlepszych graczy w Westgate, Costco znalazł się na najniższym poziomie.

Odliczanie wyniosło 180 dolarów, Pak’nSave 167 dolarów, a Costco 151 dolarów — 9 procent różnicy w stosunku do najbliższego konkurenta.

Pak’nSave powiedział, że każdy z jego sklepów jest własnością lokalną i koncentruje się na niskich cenach.

„W zależności od wielu czynników, w tym jakości, pochodzenia i marki, ceny poszczególnych produktów różnią się i wahają w zależności od sklepu” – powiedzieli.

READ  „Wielki tonik”: Hawke's Bay zostało ogłoszone jedną z największych stolic wina na świecie

Ale prawdziwymi zwycięzcami są konsumenci.

„Większa konkurencja robi dobre rzeczy dla konsumentów. Widzimy więc, że w niższych cenach tych produktów, w których Costco może konkurować z duopolem”, powiedział John Duffy, dyrektor generalny Consumer NZ.

Jest jednak kilka dużych zastrzeżeń.

Zazwyczaj musisz kupować hurtowo w Costco, roczna opłata wynosi 60 USD, a na tym wczesnym etapie wpływ obniżek cen Costco wydaje się ograniczać do jednego sklepu na wyciągnięcie ręki.

Sprzedawca zasugerował plany dotyczące większej liczby sklepów w Nowej Zelandii, ale do tego czasu osoby spoza West Auckland będą musiały poczekać na bardzo potrzebną konkurencję.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *