Eksperci twierdzą, że plan oddziału intensywnej opieki medycznej dotyczący opanowania pandemii Covid-19 nie powiedzie się z powodu braku personelu

Wiodący specjalista w zakresie intensywnej terapii powiedział, że plan Nowej Zelandii dotyczący radzenia sobie z Covid-19 w szpitalach nie zadziałałby poza strategią wykluczenia.

Chodzi o epidemię w kraju Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 28, 39 nowych spraw wspólnotowych, ogólnopolski push Ogłoszono, że do 16 października zaszczepiono więcej osób.

Rząd twierdzi, że może to zwiększyć pojemność łóżek podczas wybuchu epidemii, a DHB przeszkolił 713 pielęgniarek spoza OIOM – które mogą być lekarzami, anestezjologami lub pielęgniarkami oddziału ratunkowego – aby pomóc w reagowaniu na pandemię.

Capital & Coast ma 24 łóżka na OIOM szpitala Wellington (na zdjęciu), podczas gdy Hutt Valley ma 15 (zdjęcie pliku)

Robert Kuchnia / Rzeczy

Capital & Coast ma 24 łóżka na OIOM szpitala Wellington (na zdjęciu), podczas gdy Hutt Valley ma 15 (zdjęcie pliku)

Pielęgniarki intensywnej opieki mają kluczowe znaczenie dla zwiększenia zdolności, ponieważ są potrzebne personelowi rodzinnemu przez całą dobę, ale od 27 września stan ma 100 krótkich.

Czytaj więcej:
* Covid-19: Plan stanu zerowego może zniknąć, ale Nowa Zelandia ma przewagę w zakresie szczepień
* COVID-19: Personel OIOM domaga się szczepienia kiwi z powodu braku pościeli i pielęgniarek
* Covid-19 NZ: Czy jednostki intensywnej terapii są naprawdę w lepszej kondycji niż przed pandemią?

Pracownicy pierwszej linii zwracają uwagę, że te dodatkowe zasoby to personel z innych obszarów systemu opieki zdrowotnej podczas blokady i są dostępne tylko dlatego, że niektóre kliniki są zamknięte.

„Te pielęgniarki nie są dostępne dla endemicznego Covid bez blokady”, powiedział dr Andrew Stapleton, przewodniczący College of Intensive Care Medicine.

„Więc nie mamy dodatkowych pielęgniarek na OIOM-ie, brakuje nam 100”.

Rady ds. zdrowia w Wellington i Hot Valley zostały ostrzeżone, że wzrost liczby krytycznie chorych pacjentów z Covid-19 będzie oznaczać konieczność zaprzestania innych działań szpitalnych.

Personel został również przeniesiony z innych szpitali, aby zmniejszyć reakcję Auckland – trzy pielęgniarki z Wellington na oddziale intensywnej terapii zostały wysłane do Auckland DHB na trzy tygodnie, aby pomóc w odpowiedzi, potwierdził Capital & Coast.

Powiedział, że potrzebne są bardzo różne podejścia do eskalacji pandemii Covid w porównaniu z endemicznym Covid-19 – żyjącym z wirusem w dłuższej perspektywie.

Szef College of Intensive Care Medicine Andrew Stapleton, który odszedł, mówi, że nie ma dyrektywy, aby zatrudnić więcej pielęgniarek na OIOM, pomimo zmiany przez rząd trybu administrowania

RNZ / Dom Thomas

Nie ma dyrektywy, aby zatrudnić więcej pielęgniarek na OIOM, pomimo zmiany przez rząd sprzętu, aby poradzić sobie z „endemicznym Covid”, mówi prezes College of Intensive Care Medicine Andrew Stapleton, który opuścił. Jest tu na zdjęciu z Susan Cartmel w szpitalu Hut. (plik graficzny).

„W przypadku pandemii, którą planowaliśmy, możesz szybko zwiększyć liczbę pacjentów, którymi możesz się opiekować, poza normalną niską liczbę łóżek na OIOM, o ile istnieje ubezpieczenie na poziomie 4, ponieważ oznacza to połowę liczby łóżek na OIOM-ie których używasz, są teraz puste.”

Stapleton powiedział, że opieka otrzymywana przez personel, który przeszedł krótkie i ostre szkolenie, nie jest tym samym, co opieka pielęgniarki spoza OIOM.

„A jeśli dotrzemy na scenę, potrzebujemy tych dodatkowych ludzi, mamy duże kłopoty. Ponieważ oznacza to, że wszystkie łóżka na oddziale intensywnej terapii są pełne.”

Powiedział, że w „normalny dzień” w Nowej Zelandii w całym kraju jest od 15 do 25 pustych łóżek, które mogą pomieścić pacjentów w nagłych wypadkach.

Stapleton, komentując w swoim krajowym charakterze, jest również specjalistą intensywnej terapii i anestezjologiem w szpitalu Hutt.

„Bardzo realistyczny” raport na temat wpływu epidemii Covid-19 na szpitale w Wellington został przekazany członkom rady ds. zdrowia Capital & Coast i Hutt Valley w środę od Sue Kidgley, przewodniczącej Komisji ds. Połączonych Systemów Opieki Zdrowotnej DHB.

„Zasadniczo pielęgniarki – nawet jak zwykle w pracy – są na oddziale intensywnej terapii” – powiedział Kidgley.

Stapleton chce wiedzieć, dlaczego w zeszłym miesiącu nie było dyrektywy o zatrudnianiu pielęgniarek na OIOM, ponieważ rząd odchodzi od ścisłych blokad.

Tom Lee/Personel

Stapleton chce wiedzieć, dlaczego w zeszłym miesiącu nie było dyrektywy o zatrudnianiu pielęgniarek na OIOM, ponieważ rząd odchodzi od ścisłych blokad.

„Więc jeśli doświadczymy znacznego wzrostu liczby pacjentów z Covid wymagających OIOM, spowoduje to znaczne zawieszenie znacznej liczby innych czynności w szpitalu”.

Członkowie słyszeli, że Capital & Coast anulował 700 operacji podczas blokady, a Hutt Valley anulowało 109 operacji.

Stapleton zakwestionował, dlaczego w zeszłym miesiącu nie było dyrektywy o zatrudnianiu pielęgniarek na OIOM, ponieważ rząd odszedł od ścisłych blokad.

Powiedział, że rady ds. zdrowia powinny „agresywnie rekrutować” w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Minister zdrowia Andrew Little powiedział, że kraj może się dostosować

Robert Kuchnia / Rzeczy

Minister zdrowia Andrew Little powiedział, że kraj może się dostosować, „jeśli obsadzimy każdy wakat”.

Sekretarz zdrowia Andrew Little powiedział, że braki zdarzają się na całym świecie, więc importowanie w pełni wyszkolonych pielęgniarek na OIOM nie było odpowiedzią.

„Dla każdej pielęgniarki praca w środowisku OIOM jest jednym z najważniejszych obszarów pracy, dlatego szkolimy więcej pielęgniarek do pracy w środowisku OIOM”.

Little powiedział, że kraj zaadaptuje się, „jeśli wypełnimy każdy wakat” i wyszkoli więcej finansowanej grupy pielęgniarek do pracy na oddziale intensywnej terapii.

READ  Amerykański milioner Robert Durst winny zabicia swojego najlepszego przyjaciela | 1 news

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top