Ekstraklasa wraca do telewizji ogólnodostępnej w Polsce

Ekstraklasa wraca do telewizji ogólnodostępnej w Polsce

TVP Sport nabyła prawa do niekodowanych programów piłkarskich na najwyższym poziomie w wyniku umowy sublicencyjnej z Canal+.

Relacje z Extraclassy zakończyły się pod koniec ubiegłego sezonu i choć wstępne rozmowy pomiędzy obydwoma nadawcami wydawały się pozytywne, nie osiągnięto porozumienia. Po niedawnej zmianie zarządu TVP wznowiono negocjacje, tym razem z korzystnym dla PSB wynikiem.

W tym sezonie TVP wyemituje w sumie 15 meczów.

„Z wielką przyjemnością możemy oficjalnie ogłosić, że rozgrywki XtraClassa wracają do TVP Sport. W najbliższą niedzielę lsk Wrocław – Pogo? Szczecinie. Do końca sezonu będziemy transmitować po jednym meczu w każdej rundzie” – zapowiedział na Twitterze dyrektor TVB Sport Jakub Kwiatkowski.

Liga wyraziła radość z powrotu do TVB: „Ma to ogromne znaczenie dla długoterminowego rozwoju piłki nożnej w Polsce i popularyzacji ligi. Nasze mecze cieszą się coraz większą popularnością, a na stadionach bijemy rekordy frekwencji. Jestem pewien, że produkcja gier na światowym poziomie i ich dostępność w otwartych kanałach TVP wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie” – komentuje Marcin Animukki, Prezes Xtraklasa SA.

Mecze pokazywane są zazwyczaj w niedzielne wieczory o godzinie 17:00.

READ  Protestujący wyrazili oburzenie z powodu przebywania francuskiej firmy w Rosji

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *