Elisa McCartney osiągnęła najwyższy poziom od pięciu lat podczas turnieju Diamentowej Ligi w Szwajcarii

Eliza McCartney, która zajęła trzecie miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio, wróciła na lekkoatletyczne podium.

Lawrence Griffiths/Getty Images

Elisa McCartney po raz pierwszy od pięciu lat w Szwajcarii stanęła na podium mityngu Diamentowej Ligi IAAF (NZT).

Podnosząca kiwi zajęła trzecie miejsce w Lozannie ze szczytem 4,71 m – jej pierwsza trójka od czasu zdobycia drugiego miejsca w Eugene w stanie Oregon w maju 2018 r.

McCartney rywalizował na poziomie Diamentowej Ligi po raz pierwszy od czterech lat, po pokonaniu serii niepowodzeń spowodowanych kontuzjami.

Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio z 2016 r. jako pierwsza zdobyła tytuł tymczasowy, pokonując od razu 4,71 m, podczas gdy Katie Moon ze Stanów Zjednoczonych i Vilma Murtaugh z Finlandii podejmowały wiele prób.

Mistrzyni Europy Murtaugh dotarła na szczyt po pokonaniu 4,77 m w swojej pierwszej próbie, ale mistrzyni olimpijska Moon skoczyła 4,82 m w trzeciej i ostatniej próbie – wyczyn Murtaugh nie mógł się równać.

McCartney powiedziała, że ​​jest „bardzo zadowolona z powrotu do rywalizacji na tym poziomie”.

„Nic mnie nie powaliło. To była długa przerwa, ale wszystkie dziewczyny ciepło mnie przyjęły.

„Byłem bardzo szczęśliwy, że otworzyłem wyścig na dystansie 4,71 m na mojej pierwszej mieszance w sezonie, z dużą ilością w zbiorniku.

„Technicznie skakałem też lepiej niż w sezonie krajowym, więc nie mogłem prosić o więcej”.

Tymczasem strzelec Tom Walsh zajął drugie miejsce za Amerykaninem Ryanem Crozierem, rekordzistą świata.

Najlepszy rzut Welcha to 21,99 m, podczas gdy Crozier miał 22,27 m i czterokrotnie przekroczył 22 m. Chorwat Filip Mikhaljevic zajął trzecie miejsce z rzutem na 21,42 m.

Walsh powiedział: „Czuję się dzisiaj tak sfrustrowany, że nie wykonałem pracy”

„Nie poszło mi tak dobrze, jak się spodziewałem.

„W Lozannie uwielbiam to, że tory są tak blisko publiczności. To mój siódmy lub ósmy raz w Lozannie i mam nadzieję, że jeszcze tu wrócę.”

READ  O której jest dziś mecz Fraser Clark - Marius Wash? Ringwalks, kolejność startowa, bieganie, jak oglądać

Sam Tanner zajął piąte miejsce na 1500 m z najlepszym wynikiem w sezonie wynoszącym 3 minuty i 32,27 sekundy – to drugi najlepszy wynik w jego karierze po 3 minutach i 31,34 sekundach na zeszłorocznych Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Birmingham.

Zoe Hobbs zajęła piąte miejsce na 100 m kobiet z czasem 11,20 s.

Hamish Kerr i George Beamish będą rywalizować odpowiednio w skoku wzwyż mężczyzn i biegu na 3000 m przez płotki w poniedziałek, kiedy Diamentowa Liga przeniesie się do Sztokholmu w Szwecji.