Elon Musk kpi z prezydenta Bidena po tym, jak SpaceX zakończył swoją pierwszą cywilną misję

CEO SpaceX Elon Musk pozuje z załogą przed startem 15 września 2021 roku.

Jon Krause / Inspiracja 4

Po tym, jak SpaceX zakończy plik Historyczny prywatny lot kosmiczny sobota, dyrektor generalny Elona Muska Zrobił duży strzał dla prezydenta Joe Bidena, który jeszcze nie skomentował osiągnięć firmy i załogi lotnictwa cywilnego.

Jeden z 60 milionów obserwujących Muska na Twitterze zapytał go: „Prezydent Stanów Zjednoczonych odmówił nawet uznania 4 najnowszych amerykańskich astronautów, którzy pomogli zebrać setki milionów dolarów dla St. Jude. Jaka jest twoja teoria, dlaczego tak jest?”

Musk odpowiedział: „On wciąż śpi”.

Jak wcześniej donosił CNBC, SpaceX Jej statek kosmiczny Crew Dragon powrócił bezpiecznie poza orbitą wczoraj. Kapsuła przeniosła czterech członków misji Inspiration4 na Ziemię po trzech dniach w kosmosie.

Jednym z głównych celów misji Inspiration4 było zebranie 200 milionów dolarów na rzecz szpitala dziecięcego St. Jude Children’s Research Hospital. Do soboty zebrał 160,2 miliona dolarów. Świętujemy po plusku Inspiracji4, Zastaw na piżmo Osobiście wpłacić 50 milionów dolarów – co daje łączną sumę kampanii do 210 milionów dolarów.

Biały Dom i SpaceX nie odpowiedziały natychmiast na prośbę o komentarz.

Wyżsi urzędnicy NASA pogratulowali Muskowi i SpaceX misji Inspiration4. Potwierdzili to również konkurenci SpaceX, chwaląc się od BoeingI Lockheed Martini zniżka Blue Origin i Musk Jeff Bezos Udostępniony w mediach społecznościowych.

Był to pierwszy lot kosmiczny SpaceX z nieprofesjonalną załogą. Ponadto misja obejmowała pierwszą czarnoskórą kobietę, która pełniła funkcję dowódcy statku kosmicznego, najmłodszy Amerykanin, który został dotychczas astronautą, oraz pierwszą osobę, która poleciała w kosmos z protezą kończyny.

Chociaż Musk niedawno stwierdził, że „Wolę trzymać się z dala od polityki,Jego zegarek w niedzielę wskazywał na jego chęć zwabienia demokratycznego prezydenta i powtórzenia prawicowych drwin na Bidena.

READ  Zupełnie nowy, niedrogi katalizator przyspieszający produkcję tlenu z wody

Podczas swojej kampanii w 2020 roku były prezydent Donald Trump Często obrażał ówczesnego kandydata Bidena, nazywając go…senna atmosfera. „

Niedawno Trump wysłał Bidenowi sarkastyczne życzenia przed… szczyt z prezydentem Rosji Prezydent Rosji Władimir Putin w czerwcu. W oświadczeniu przesłanym wówczas e-mailem, powiedział: „Powodzenia Bidenowi w kontaktach z prezydentem Putinem – nie zasypiaj podczas spotkania i przekaż moje najserdeczniejsze pozdrowienia!”

SpaceX generalnie ma dobre relacje z rządem federalnym. Na przykład wygrała Kontrakt o wartości 2,89 mld USD Aby zbudować nadchodzący księżycowy lądownik NASA, pokonując Blue Origin Jeffa Bezosa i firmę Leidos Dynetics, SpaceX jak dotąd wysłał 10 astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną dla NASA.

Jednak SpaceX również w trakcie śledztwa przez Departament Sprawiedliwości po oskarżeniach o dyskryminację kandydatów do pracy ze względu na status obywatelstwa — śledztwo, które rozpoczęło się za administracji Trumpa.

Oprócz swoich obowiązków w SpaceX, Musk jest jednocześnie dyrektorem generalnym producenta pojazdów elektrycznych Tesla. (Tesla też zasób dla SpaceX.)

Pełniąc tę ​​funkcję, ostatnio ubolewał nad propozycją administracji Bidena, która przyznałaby dodatkowe 4500 dolarów zachęt dla nabywców nowych lekkich samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Jednym z warunków wniosku jest to, że samochody elektryczne powinny być związek zawodowy, lokalny.

Podczas gdy firma prowadzi fabrykę akumulatorów w Nevadzie i montownię samochodów już w Kalifornii, a kolejną fabrykę buduje się poza Austin w Teksasie, Tesla jest jedynym dużym amerykańskim producentem samochodów, którego produkcja nie jest tutaj ustandaryzowana.

Na Twitterze 12 września Musk powiedział o propozycji: „To jest napisane przez lobby Forda/UAW, które budują swój samochód elektryczny w Meksyku. Nie jest jasne, w jaki sposób służy to amerykańskim podatnikom”.

Na corocznej stronie Cars.com Indeks produkcji amerykańskiej na rok 2021Popularny elektryczny sedan Model 3 Tesli znalazł się na szczycie rankingów, a crossover Model Y wylądował na trzecim miejscu.

READ  Być może właśnie odkryto dziewiątą planetę w naszym Układzie Słonecznym

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top