Elon Musk mówi, że Tesla zbuduje pojazd zaprojektowany jako robot

Dyrektor generalny Elon Musk powiedział fanom na przyjęciu z okazji otwarcia fabryki w Teksasie, że Tesla zbuduje samochód, który będzie używany jako taksówka-robot, i zacznie produkować trzy nowe samochody w przyszłym roku.

Musk nie mówił o robotach poza stwierdzeniem, że „będą wyglądać całkowicie futurystycznie”. Powiedział również, że Tesla rozpocznie budowę Cybertruck w swojej nowej fabryce w pobliżu Austin w Teksasie w przyszłym roku. Potem, jak powiedział, zacznie budować nowy, półelektryczny roadster.

Swoje uwagi wygłosił w czwartek wieczorem (czasu lokalnego) na „Cyber ​​Rodeo at Giga Texas”, imprezie przeznaczonej tylko dla tysięcy gości w nowej, wartej miliard dolarów fabryce Tesli.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, przemawia na "Cyber ​​​​rodeo" Uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego Tesla Giga Texas o wartości 1,1 miliarda dolarów w Austin w Teksasie.

Jay Strzelec/AFP

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, przemawia na uroczystym otwarciu „Cyber ​​Rodeo” nowego, wartego 1,1 miliarda dolarów zakładu produkcyjnego Giga Texas w Austin w Teksasie.

Oczekiwano, że nawet 15 000 osób weźmie udział w specjalnym wydarzeniu zorganizowanym z okazji otwarcia nowego zakładu w hrabstwie Travis, który służy również jako nowa siedziba firmy po przeniesieniu jej z Kalifornii.

Czytaj więcej:
* Tesla sprzedała 310 000 pojazdów w pierwszym kwartale, pomimo problemów logistycznych
* Tesla osiąga rekordowe zyski, nie będzie produkować nowych modeli w 2022 r.
* Tesla oficjalnie przenosi swoją siedzibę z Kalifornii do Teksasu

Podczas czwartkowego wieczoru, który był transmitowany na żywo na YouTube, Musk powiedział, że Tesla wprowadza do nowej fabryki pierwszego małego SUV-a Model Y, który, jak powiedział, może produkować pół miliona SUV-ów rocznie.

Tesla i Musk często tracili cele, aby rozpocząć produkcję pojazdów. W 2019 roku obiecała, że ​​w następnym roku pojawi się na drogach flota autonomicznych robotów, ale program „całkowicie autonomicznej jazdy” firmy wciąż jest testowany przez wybranych właścicieli Tesli na drogach publicznych.

Firma jest największym producentem pojazdów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych i na świecie.

W tym roku, jak powiedział Musk, będzie chodziło o rozbudowę fabryki w Austin, a także o nową fabrykę w Niemczech.

Musk powiedział, że Tesla rozpocznie budowę Cybertruck w swojej nowej fabryce w pobliżu Austin w Teksasie w przyszłym roku.

zrzut ekranu

Musk powiedział, że Tesla rozpocznie budowę Cybertruck w swojej nowej fabryce w pobliżu Austin w Teksasie w przyszłym roku.

Powiedział też, że firma może rozpocząć budowę robota w 2023 roku. „W przyszłym roku pojawi się ogromna fala nowych produktów” – powiedział publiczności w czwartek wieczorem.

W oświadczeniu hrabstwa stwierdzono, że wydarzenie obejmowało interaktywne przejażdżki, jedzenie, alkohol i rozrywkę na żywo. Ale wydarzenie było niedostępne dla ogółu społeczeństwa i mediów.

Musk powiedział, że fabryka w Austin zatrudni do 10 000 pracowników.

READ  MPI pamięta wiele produktów dla niemowląt ze względu na ich związek z chorobą w Stanach Zjednoczonych

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top