Elon Musk przekazuje 50 milionów dolarów szpitalowi św. Judy

Elon Musk przekazuje 50 milionów dolarów szpitalowi św. Judy

Założyciel SpaceX, Elon Musk, przekazał 50 milionów dolarów Szpitalowi Dziecięcemu St. Jude, aby pomóc mu przekroczyć cel zbierania funduszy Inspiration4 wynoszący 200 milionów dolarów.

Miliarder napisał na Twitterze swoje zobowiązanie zaledwie kilka godzin po pomyślnym zakończeniu trzydniowego lotu kosmicznego rozsiany Na Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Florydy w sobotni wieczór.

„Policz mnie na 50 milionów dolarów” on napisał w wydawnictwach.

Miliarder, przedsiębiorca technologiczny Jared Isakman, który kupił lot ze SpaceX i ogłosił, że misja zbierze pieniądze dla St. Gods, przekazał na ten cel 100 milionów dolarów.

Z wkładu Muska i 60 milionów dolarów przekazanych przez społeczeństwo zebrano 210 milionów dolarów na badania nad nowotworami u dzieci.

Hayley Arsino, lekarz pokładowy i asystent medyczny w St Jude, powiedziała, że ​​przysięga Muska „przyprawia mi łzy w oczy”.

„Dziękuję @elonmusk za tę hojną darowiznę na cel zbierania funduszy w wysokości 200 milionów dolarów dla StJude!!!” Powiedziała na Twitterze.

Misja Inspiration4 wystartowała z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie na rakiecie SpaceX Falcon 9 w zeszłą środę.

Kapsuła SpaceX Crew Dragon zawierała Isaacmana, Arsenaulta, który przeżył raka w dzieciństwie, Sian Proctora, geologa i Chrisa Sembrowskiego, pracownika Lockheed Martin.

Załoga pozostawała na orbicie przez trzy dni i osiągnęła wysokość 367 mil.

Dzięki dodatkowi Elona Muska zebrano 210 milionów dolarów na badania nad nowotworami u dzieci.
Matt Patterson przez AP

Misja oznaczała pierwszy raz, kiedy samolot wszedł na orbitę z całkowicie cywilną załogą.

READ  Mały wewnętrzny mikroskop może wykryć powstawanie komórek raka piersi | nowotwór

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *