Emma Raducano kontratakuje, wygrywając 6:2, 6:3 z Danką Kovinic w Indian Wells | Wiadomości tenisowe

Emma Raducano kontratakuje, wygrywając 6:2, 6:3 z Danką Kovinic w Indian Wells |  Wiadomości tenisowe

Emma Raducano pokonała Dankę Kovinic 6:2, 6:3 w pierwszej rundzie BNP Paribas Open. Brytyjka nr 1 zmierzy się z Polką Magdą Linette o miejsce w trzeciej rundzie. W drugiej rundzie Jack Draper zagra z innym Brytyjczykiem Danem Evansem

przez media PA

23:21, Wielka Brytania, czwartek 09 marca 2023 r

Emma Raducano zaznaczyła swój powrót do zdrowia po kontuzji, wygrywając 6:2, 6:3 z Danką Kovinic w pierwszej rundzie turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells.

Udział Raducanu w jej pierwszym meczu od przegranej z Coco Gauff w drugiej rundzie Australian Open w styczniu był wątpliwy po tym, jak ujawniła problem z nadgarstkiem, na który cierpiała w zeszłym sezonie.

Ale Brytyjczyk numer 1, który wycofał się z zeszłotygodniowej imprezy w Teksasie iz turnieju pokazowego na początku tego tygodnia, dał opanowany występ, choć wyraźnie nie na 100 procent, aby przejść do następnego etapu.

Raducanu trenowała w Indian Wells w środę z zawiązanym nadgarstkiem, ale to ostatni atak zapalenia migdałków 20-latki wydawał się powodować u niej największy dyskomfort podczas czwartkowego meczu.

Raducano przegrał swoje pierwsze dwa mecze, ale przełamał się w trzecim, po czym wykorzystał serię niewymuszonych błędów Kovinica, wygrywając sześć meczów z rzędu i otwierając seta w 33 minuty.

Jednak pomimo zwycięstwa w pierwszym secie Raducanu miała problemy z oddychaniem między punktami i przegrała dwa pierwsze mecze drugiego seta.

Raducano, mistrzyni US Open 2021, uważa, że ​​nie osiągnęła dna po walce o formę od zwycięstwa w Wielkim Szlemie w Nowym Jorku i mówi, że powoli wraca do pełnej sprawności.

Jednak, podobnie jak w pierwszym meczu, brytyjska supergwiazda szybko się odbiła, wygrywając cztery mecze z rzędu w drodze do zarezerwowania sobie miejsca w następnej rundzie i odnosząc dopiero trzecie zwycięstwo w nękanym kontuzjami sezonie w ciągu 1 godziny i 22 minut .

O miejsce w trzeciej rundzie zmierzy się z Polką Magdą Linette.

READ  Najważniejsze punkty: Louisville WR Commit Devaughn Mortimer

„To był dobry mecz” – powiedział Raducano. „Danka to bardzo trudny przeciwnik. Spodziewałem się walki i cieszę się, że ją pokonałem.

„Cieszę się, że utknąłem. Oczywiście rozpadanie się jest trudne, ale psychicznie biorę to tylko jeden punkt na raz”.

Nie mogąc doczekać się kolejnych zawodów, Raducano dodała: „Magda miała świetny sezon i jej wyniki to potwierdzają. Nie mogę się doczekać meczu i jestem podekscytowana możliwością rozegrania kolejnej rundy w Indian Wells”.

Jack Draper zarezerwował mecz drugiej rundy z Danem Evansem

Wcześniej Jack Draper odniósł imponujące zwycięstwo 6:1, 6:1 nad Leandro Riedi i awansował do drugiej rundy.

Draper, który grał swój pierwszy mecz od przegranej z Rafaelem Nadalem w pierwszej rundzie Australian Open w styczniu, potrzebował zaledwie 56 minut, aby pokonać Swiss Rede.

21-latek zmierzy się z innym Brytyjczykiem Danem Evansem o miejsce w trzeciej rundzie.