Emma Raducano: Mistrzyni US Open wygrała swój pierwszy mecz od wygrania Wielkiego Szlema

Brytyjka Emma Raducano przegrała swój pierwszy mecz jako mistrzyni Wielkiego Szlema, przegrywając w równych setach z Białorusinką Alexandrą Sasnovich w Indian Wells.

Radocano, 22. miejsce na świecie, szukał swojego jedenastego zwycięstwa z rzędu po tym, jak został Wygrała US Open w zeszłym miesiącu jako kwalifikacja.

Ale Sasnovic, zajmujący 100 miejsce na świecie, pokonał w drugiej rundzie BNP Paribas Open 18-latka 6-2, 6-4.

Radokano, który pożegnał się w pierwszej rundzie, ma zagrać w Pucharze Kremla w Moskwie 10 dni później.

Brytyjka rywalizowała bez stałego trenera po tym, jak zakończyła współpracę z Andrew Richardsonem, którego znała od 10 roku życia, po sukcesie w US Open.

Przemawiając po meczu, powiedziała BBC Sport: „Mieliśmy razem wspaniałe wspomnienia – w US Open i wcześniej – ale nie mogę się doczekać następnego rozdziału i myślę, że to, co teraz robię, jest zdecydowanie co jest dla mnie najlepsze i tenisa.”

Raducanu znakomicie wystartował przeciwko Sasnovichowi – trzymając się miłości w meczu otwarcia przed kibicującym tłumem około 4000 osób w wieczornej sesji.

Jednak doszło do luźnego serwu, a 27-letnia przeciwniczka grała w świetnym defensywnym tenisie, więc mistrzyni US Open musiała popełnić kilka błędów.

Radocano wydawał się chętny do szybkiego ukończenia rajdów na wolnym korcie, a Sasnovic znów się zakochał i wziął pierwszego seta.

Był to pierwszy set, który Raducanu przegrał od czasu przegranej trzech setów z Clarą Tauson w finale turnieju Challenger w Chicago 22 sierpnia.

Sasnovic przełamała również pierwszą w drugim secie, pokazując ofensywną stronę swojej gry.

Ale w następnym meczu doszło do dwóch podwójnych błędów i gdy Raducanu zaczął się uspokajać, nastolatek był w stanie otworzyć prowadzenie 4-2.

Ale poprawa była krótkotrwała, a Sasnovic wygrał ostatnie cztery mecze meczu, aby zdobyć zwycięską passę.

Z Białorusią zmierzy się dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa Simona Halep, po tym jak Rumunka pokonała Ukrainkę Martę Kostiuk 7:6, 6:1, w trzeciej rundzie w niedzielę.

READ  Pacific Super Rugby Teams: Powrót wszystkich Black Luke'a Jacobsona po kontuzji dla Chiefs

„Myślę, że Alexandra zagrała świetny mecz” – powiedział Radocano – „Była dziś lepsza ode mnie, więc zasługuje na zwycięstwo.

„Cieszę się, że to, co się dzisiaj wydarzyło, stało się tak, że mogłem się tego nauczyć i wziąć to za lekcję.

„Po każdej przegranej będzie rozczarowanie. Nie pojechałem tam i nie wywierałem na siebie żadnej presji, ponieważ moim zdaniem jestem tak niedoświadczony, że znosiłem wszystko”.

Stephens wyszedł z ciosu, Fernandez i Świątek przez

Sloane Stephens, z pokonał Heather Watson z Wielkiej Brytanii W pierwszej rundzie przegrali w równych setach z amerykańską Jessicą Pegulą w meczu drugiej rundy.

Stephens, który po raz dziesiąty wystąpił w turnieju, został pokonany 6-2 6-3 przez dziewiętnaste miejsce.

Kanadyjka Leila Fernandez, która przegrała z Radocano w finale US Open, pokonała francuską Alize Cornet 6:2, 6:3 i awansowała do trzeciej rundy.

Fernandez gra jako dziewiąta rozstawiona Anastasia Pavlyuchenkova po zwycięstwie Rosjanki 6:3, 6:1 nad Amerykanką Madison Keys.

Druga rozstawiona Polka Iga Świątek zakwalifikowała się do 1/16 finału po wygodnym zwycięstwie 6:1, 6:3 nad Chorwatką Petrą Martic.

Tymczasem siódma rozstawiona z Czech Petra Kvitova zakwalifikowała się, wygrywając 6:2 6:2 z Holenderką Arantexą Ross.