Epidemia Covid-19 delta: jak wygląda życie w najbardziej zaszczepionym kraju na świecie

Globalizm

Ludzie wypełniają salę pooperacyjną po otrzymaniu szczepionki na koronawirusa w centrum szczepień w Lizbonie w Portugalii. zdjęcie / AP

Kraj o najwyższym na świecie wskaźniku szczepień przeciwko Covid wkrótce pozbędzie się prawie wszystkich ograniczeń.

W ciągu kilku miesięcy Portugalia przeszła od największej liczby przypadków Covid na świecie w stosunku do swojej populacji, aby ponownie wyjść z pandemii 1 października, z kilkoma pozostałymi bazami.

W styczniu karetki pogotowia ustawiły się w kolejce przed szpitalami w Lizbonie, ponieważ służby zdrowia miały trudności z radzeniem sobie z napływem infekcji – w ciągu jednego tygodnia 86 000 nowych przypadków i prawie 2000 zgonów – ale w ciągu zaledwie kilku dni większość ograniczeń w kraju zniknie.

Admirał Henrique Gouveia y Melo, ośrodek, odwiedza ośrodek szczepień w Lizbonie.  zdjęcie / AP
Admirał Henrique Gouveia y Melo, ośrodek, odwiedza ośrodek szczepień w Lizbonie. zdjęcie / AP

Ta zmiana wynika z oszałamiająco wysokich wskaźników szczepień w Portugalii.

Naród przeszedł od szczepienia zaledwie 7000 obywateli dziennie w styczniu do 44 000 zastrzyków dziennie trzy miesiące później w kwietniu i 150 000 dawek dziennie w szczycie szczepień 12 lipca.

Koronawirus choroba

Portugalia szczyci się obecnie wskaźnikiem szczepień wynoszącym 83,4% populacji – to 8,5 miliona osób, które szczepią się dwukrotnie.

Już za kilka dni kluby nocne i bary będą mogły zostać ponownie otwarte dla osób z cyfrowym świadectwem szczepień lub negatywnym wynikiem testu na Covid-19, które są zamknięte od marca 2020 r.

Kobieta w masce na twarz patrzy na centrum Lizbony w Portugalii.  zdjęcie / AP
Kobieta w masce na twarz patrzy na centrum Lizbony w Portugalii. zdjęcie / AP

Premier Portugalii Antonino Costa powiedział w zeszłym tygodniu, że po ponownym otwarciu października nałożonych zostanie tylko kilka ograniczeń.

„Wraz ze zniknięciem większości ograniczeń nałożonych przez prawo wchodzimy w fazę opartą na odpowiedzialności wszystkich” – powiedział.

„Nie wolno nam zapominać, że epidemia jeszcze się nie skończyła”.

Wśród nielicznych pozostałych środków noszenie masek jest obowiązkowe w transporcie publicznym, na dużych imprezach oraz w domach opieki, szpitalach, centrach handlowych i supermarketach. W zeszłym tygodniu maski nie były już obowiązkowe na zewnątrz.

READ  „Kwestia czasu”: minister spraw zagranicznych Nowej Zelandii ostrzega, że ​​„burza” w Chinach może nadejść Nowa Zelandia

Od 1 października nie będzie ograniczeń co do liczby osób, które będą mogły wspólnie zasiąść w restauracjach i kawiarniach, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, weselach i chrzcinach.

Podczas pandemii kraj zgłosił co najmniej 1 064 876 przypadków i ponad 17 938 zgonów.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top