Epidemia Covid-19 Omicron: 2464 nowe przypadki, 11 zgonów, 314 hospitalizowanych

Epidemia Covid-19 Omicron: 2464 nowe przypadki, 11 zgonów, 314 hospitalizowanych

Nieznane spotkania Health NZ, fałszywy sędzia w trakcie przeglądu zatrudnienia, opóźnienia w wysyłce w Chinach i IP mają nadzieję powstrzymać tasowanie płatności COL. Wideo / NZ Herald

Ministerstwo Zdrowia zgłosiło 2464 nowe przypadki Covid-19 i 11 zgonów związanych z wirusem.

Obejmuje to trzy osoby w wieku 70 lat, pięć osób w wieku 80 lat i trzy osoby powyżej 90 roku życia.

Sześć to kobiety, a pięciu to mężczyźni.

Jedna osoba pochodziła z Northland, dwie z Auckland, jedna z Waikato, jedna z Bay of Plenty, jedna z Hawke’s Bay, jedna z Taranaki, jedna z Nelsona Marlborough, jedna z Canterbury, jedna z Zachodniego Wybrzeża i jedna z Dystryktu Południowego .

Tymczasem 314 osób jest hospitalizowanych z Covid-19, w tym cztery osoby na oddziale intensywnej terapii.

W oświadczeniu ministerstwo stwierdziło, że łącznie 1884 zgonów potwierdzono, że można je przypisać Covidowi (jako pierwotną przyczynę zgonu lub jako czynnik przyczyniający się).

Tygodniowa średnia krocząca wzrostu całkowitej liczby zgonów przypisywanych wirusowi wynosi teraz sześć.

„To bardzo smutny czas dla Wanau i przyjaciół tych, którzy zginęli, a nasze myśli i kondolencje są z nimi” – powiedział minister.

Z 2464 przypadków obecnie 128 wyjechało ostatnio za granicę.

Łączna liczba aktywnych spraw w kraju wynosi obecnie 15 749.

Poza dziennymi liczbami przypadków Covida, osoby umierające z powodu wirusa iz powodu wirusa wykazują tendencję spadkową po osiągnięciu szczytu w zeszłym miesiącu.

Jest to również zgodne ze spadkiem liczby hospitalizacji i hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii.

Tygodniowa liczba spraw w obiegu nadal spadała, spadając z 3 496 w ubiegły wtorek do 2251 dzisiaj.

Średnia tygodniowa hospitalizacja wyniosła tym razem 453 w zeszłym tygodniu i 339 dzisiaj.

Covid-19 stał się główną przyczyną śmierci w Nowej Zelandii, ale pozornie proste pytanie brzmi: „Ile osób zmarło z powodu Covid-19?” Nie ma prostej odpowiedzi, newsroom NZME Chris Knox, dyrektor ds. danych, wyjaśnia.

READ  Akt oskarżenia przed wyborami Donalda Trumpa: Jenna Ellis jest kolejną prawniczką, która przyznaje się do winy w związku z próbami unieważnienia wyborów w USA

Najnowsze dane zebrane przez Herald pokazują, że w tygodniu kończącym się 21 sierpnia 56 zgonów przypisano Covid-19, a 96 osób zmarło z powodu wirusa.

Miesiąc temu, w tygodniu kończącym się 31 sierpnia, liczby te osiągnęły najwyższy poziom 115 zgonów przypisywanych Covid-19 i 227 zgłoszonych zgonów z powodu wirusa.

Śmiertelność Covid w Nowej Zelandii zaczęła wzrastać, gdy Omicron po raz pierwszy uderzył w ten kraj w lutym tego roku. Następnie w czerwcu i lipcu ponownie wzrosło, kiedy zaczęła się rozprzestrzeniać druga fala huśtawki.

W Nowej Zelandii co tydzień umiera średnio 627 osób – w tygodniu kończącym się 14 sierpnia zgony z Covid stanowiły około 30 procent tygodniowej śmiertelności.

W tygodniu kończącym się 31 lipca zgony z powodu Covid stanowiły prawie 40 procent tygodniowej śmiertelności.

Nowa Zelandia zgłosiła zgony związane z Covid-19, używając dwóch oddzielnych, ale nakładających się kategorii: liczby osób, które zmarły z powodu Covid-19 i liczby osób, które zmarły z powodu Covid-19.

Zgony z powodu Covid-19 to liczba podstawowa, ale „zgony z” są cenne, gdy dane o przyczynie zgonu są niekompletne lub jako oszacowanie, jak niekompletne są dane o przyczynie zgonu.

Zgony z powodu Covid-19 można łatwo zidentyfikować bez interwencji klinicznych, dzięki czemu można je stosunkowo szybko i łatwo zgłosić.

Nowa Zelandia, po Wielkiej Brytanii, definiuje zgon związany z Covid-19 jako każdy zgon, który ma miejsce w ciągu 28 dni od zgłoszenia przypadku Covid-19.

Hipotetyczna osoba pechowa, która została uderzona piorunem i zabita natychmiast po pozytywnym wyniku testu RAT, zostanie zgłoszona jako umierająca z powodu wirusa Covid-19.

Wszystkie zgony są uwzględniane w zgonach przy użyciu statystyk Covid-19, niezależnie od przyczyny zgonu – nawet jeśli były nieszczęśliwą ofiarą pioruna – ponieważ dodanie jakiegokolwiek wymogu zrozumienia przyczyny zgonu przed zgłoszeniem zgonu za pomocą Covid-19 spowolniłoby raportowanie proces. .

READ  Szczegóły: Kryzys na Sri Lance

W lipcu w Nowej Zelandii doniesienia o zgonach z Covid-19 przesunęły się na zgony z Covid-19.

Nowa Zelandia, po Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, definiuje zgony spowodowane Covid-19 jako zgony, w których Covid-19 jest wymieniony jako przyczyna zgonu w akcie zgonu – Departament Zdrowia określa to jako „zgony związane z Covid-19 „.

Liczba zgonów przypisanych do Covid-19 – 1869 na dzień 29 sierpnia – jest obecnie głównym wskaźnikiem zgonów z powodu Covid-19 w Nowej Zelandii.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *