Epidemia COVID-19 Omicron: 5933 zakażeń społeczności, 10 zgonów dzisiaj

W Nowej Zelandii doszło do dziesięciu nowych zgonów Covid-19. W ciągu ostatnich 24 godzin w kraju odnotowano 5933 nowych przypadków. / Wideo: Nowa Zelandia Herald

W Nowej Zelandii doszło do dziesięciu nowych zgonów Covid-19.

W ciągu ostatnich 24 godzin w kraju odnotowano 5933 nowych przypadków.

W szpitalu z Covid przebywa 537 osób, z których 20 znajduje się na oddziale intensywnej terapii.

Ostatnie dane sugerują, że siedmiodniowa średnia krocząca przypadków nadal spada, przy średniej siedmiodniowej wynoszącej 8170 – podczas gdy w ostatnią niedzielę było to 10 543.

Liczba spraw w Nowej Zelandii generalnie nadal spada, ale oczekuje się, że przez jakiś czas liczba ta pozostanie niestabilna.

Ministerstwo Zdrowia wskazało w swoim dzisiejszym oświadczeniu, że niektóre zwykłe szczegółowe dane nie są dostępne ze względu na brak danych ze względu na oficjalne święta wielkanocne.

Zgłoszono dziesięć nowych zgonów z powodu Covid

Dzisiejsze 10 zgonów z powodu Covid daje całkowitą liczbę publicznie zgłoszonych zgonów z Covid-19 w Nowej Zelandii do 586 – a siedmiodniowa średnia krocząca zgłoszonych zgonów do 14.
1:04

„To bardzo smutny czas dla Wanau i przyjaciół, a nasze myśli są z nimi” – napisało w oświadczeniu Ministerstwo Zdrowia.

Ostrzeżenie przed świętami wielkanocnymi

Ministerstwo przypomina wczasowiczom w całym kraju, że powinni mieć plany na wypadek, gdyby zachorowali na Covid-19 będąc poza domem lub w przypadku, gdy staną się kontaktem domowym w sprawie Covid.

Potrzeba samotności niezależnie od tego, gdzie przebywają na wakacjach, może wiązać się z dodatkowymi kosztami dla osób podróżujących na Wielkanoc.

„Będziesz musiał się odizolować i prawdopodobnie pozostać w dowolnym miejscu, w którym uzyskasz pozytywny wynik testu lub wejdziesz w kontakt z rodziną, więc mogą pojawić się dodatkowe koszty związane z opłaceniem dodatkowego zakwaterowania i zmianą planów podróży” – powiedział departament w oświadczeniu.

READ  50 osób zginęło w ataku rakietowym na stację kolejową na Ukrainie

Według ministerstwa są trzy rzeczy, które wczasowicze mogą zrobić, aby chronić siebie i otoczenie: upewnić się, że ich szczepienia są aktualne, nosić maskę i zostać w domu, jeśli pacjent źle się poczuje lub poczekać na wyniki testu Covid-19.

Zmiany w sytuacjach granicznych

Od poniedziałku nowi przybysze do Nowej Zelandii, którzy uzyskają pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 w ciągu siedmiu dni od przybycia, będą zgłaszani jako przypadek graniczny – zmieniono z obecnej definicji w ciągu 14 dni.

Wszyscy przybysze, którzy ostatecznie uzyskają pozytywny wynik testu po siedmiu dniach, będą teraz zgłaszani jako przypadek społeczności.

Numery szczepień

Wczoraj w Nowej Zelandii podano 17 pierwszych dawek szczepionki Covid-19, a także 62 drugie dawki i jedną trzecią dawki początkowej. Łącznie 825 osób otrzymało wczoraj dawkę przypominającą, podczas gdy podano również 54 pierwsze dawki pediatryczne i 564 drugie dawki pediatryczne.

Do chwili obecnej w Nowej Zelandii podano 4026 184 pierwszych dawek szczepionki oraz 3 976 757 drugich dawek; 31 684 trzecia dawka początkowa; 2613123 mikstura wzmacniająca; 260 497 pierwsza dawka dla dzieci i 104 764 druga dawka dla dzieci

hospitalizacja

Spośród 537 przypadków obecnie hospitalizowanych z powodu Covid-19, 45 znajduje się w Northland, 80 w Waitamata, 80 w Auckland, 77 w hrabstwach Manukau, 32 w Waikato i 27 w Bay of Plenty.

W sumie 54 osoby są hospitalizowane z Covid-19 w Canterbury i 31 na południu.

Pozostałe szpitale znajdują się w Lakes (8), Tairāwhiti (1), Hawke’s Bay (8), Taranaki (12), Whanganui (3), Mid Central (19), Wairarapa (3), Hutt Valley (24), stolicy i wybrzeża (16) Nelson Marlborough (9), South Canterbury (6) i West Coast (2).

W testach Ministerstwo Zdrowia zgłosiło 1162 testów PCR w ciągu ostatnich 24 godzin, a także 5825 szybkich testów antygenowych (RAT). Średnia tygodniowa rotacja testów PCR wynosi obecnie 2359.

READ  Koronawirus: najnowsze informacje o COVID-19 z całego świata – piątek, 19 listopada

W ciągu ostatnich 7 dni, na dzień 14 kwietnia, wysłano 3,2 miliona RAT

Obecnie mamy również 52 nowe przypadki graniczne.

Obecnie w Nowej Zelandii jest 57 159 aktywnych przypadków Covid-19.

Od początku pandemii Nowa Zelandia odnotowała 822 643 przypadki.

dzisiaj wcześniej

Dziś Ministerstwo Zdrowia opublikuje najnowsze dane dotyczące COVID, ponieważ Kiwi nadal podróżują po kraju w święta wielkanocne.

to było tam? Wczoraj zgłoszono 13 636 nowych przypadków Covid-19 w społeczności i 30 innych zgonów związanych z wirusemw stosunku do poprzednich 48 godzin.

W Wielki Piątek nie było żadnego oświadczenia rządu w sprawie liczb Covida.

Nowa Zelandia przeszła do najmniej restrykcyjnego Tryb reakcji na pandemię pomarańczowych świateł drogowych Jest 23.59 w środę, czas na Święta Wielkanocne.

Ponieważ ludzie cieszą się długim weekendem w całym kraju, nie ma ograniczeń dotyczących pojemności wewnątrz ani na zewnątrz. Usunięto również zasady dotyczące miejsc.

Jednak maski są nadal wymagane na niektórych spotkaniach, wydarzeniach i pobliskich firmach, takich jak fryzjerzy i sklepy detaliczne. Obowiązuje siedmiodniowy wymóg izolacji w przypadku pozytywnych przypadków.

Urzędnicy ds. Zdrowia ostrzegali wcześniej, że jeśli ludzie zarażą się wirusem Covid podczas podróży, mogą potrzebować samoizolacji wszędzie tam, gdzie uzyskają pozytywny wynik testu lub mają kontakt z rodziną.

„Mogą wystąpić dodatkowe koszty związane z opłaceniem dodatkowych kosztów zakwaterowania i zmianą planów podróży” – powiedział departament.

Jeśli sprawa używa do podróży własnego pojazdu, może wrócić do domu, aby się odizolować, ale musi podjąć środki ochrony zdrowia publicznego, aby nikt nie został zarażony w drodze do domu.

Obejmuje to zachowanie dystansu społecznego i korzystanie z samoobsługowych stacji benzynowych – poinformowało ministerstwo.

Jeśli jednak dana osoba korzystała z transportu publicznego lub podróżowała między wyspami, nie będzie w stanie odizolować jej w domu.

READ  Rozprzestrzenianie się Covid w Australii: liczby są niezwykłe

Według ministerstwa ważne jest, aby ludzie mieli plan i możliwość odizolowania się, gdzie spędzają wakacje, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Koronawirus choroba

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top