Epidemia Covid-19 omicron: NSW, Australia zgłasza 29 zgonów – nowy rekord – i 63 018 infekcji

Globalizm

NSW Premier Dominic Beirut wyjaśnia nowe ograniczenia w NSW. Wideo / 9 australijskich wiadomości

Australijski stan Nowa Południowa Walia miał najbardziej śmiertelny dzień pandemii, z 29 zgonami związanymi z Covid i 63 018 nowymi przypadkami.

W szpitalach NSW jest 2525 osób z wirusem – w tym 184 na oddziale intensywnej terapii – w porównaniu z odpowiednio 2383 i 182 w czwartek.

Z nowych przypadków NSW Health poinformowało, że 37 938 zostało wykrytych za pomocą szybkich testów antygenowych (RAT), a 24 329 z tych testów było pozytywnych z poprzednich siedmiu dni.

Odnotowano 25 080 pozytywnych przypadków testów PCR.

Pracownik służby zdrowia w ośrodku testów przejazdowych Covid-19 w Sydney, 29 grudnia 2021 r. Zdjęcie / Getty Images
Pracownik służby zdrowia w ośrodku testów przejazdowych Covid-19 w Sydney, 29 grudnia 2021 r. Zdjęcie / Getty Images

sprawy Skoczył do nowego rekordu w czwartekPo dodaniu pozytywnych szybkich testów do zestawienia zgłoszono ponad 92 000 nowych infekcji.

Rząd stanowy zobowiązał mieszkańców do zgłaszania swoich ekspresowych testów pod groźbą kary grzywny w wysokości 1000 A$ od przyszłego tygodnia.

Obecnie 95,2% kwalifikujących się mieszkańców NSW w wieku powyżej 16 lat otrzymało pojedynczą dawkę szczepionki, podczas gdy 93,8% jest w pełni zaszczepionych.

Dodatkowo 22,9 procent otrzymało zastrzyk przypominający.

Wśród populacji w wieku od 12 do 15 lat 81,9% otrzymało pojedynczą dawkę szczepionki, a 78,2% zostało zaszczepionych w pełni.

W przypadku dzieci w wieku od 5 do 11 lat 6,5 procent otrzymało pojedynczą dawkę szczepionki.

Wiktoria

Victoria odnotowała 34 836 nowych przypadków COVID-19 i 18 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Obecnie w szpitalach w Wiktorii jest 976 pacjentów, z czego 112 na oddziale intensywnej terapii i 30 na respiratorach.

Szczyt 851 przyjęć do szpitala w stanie Wiktoria przypadał na październik, kiedy stan zmagał się ze wzrostem liczby infekcji Delta.

Ponad 93 procent kwalifikujących się mieszkańców Wiktorii jest w pełni zaszczepionych, aw stanie jest 239.396 aktywnych przypadków.

READ  Pięcioletni chłopiec został zabity przez psa w Wigilię Bożego Narodzenia w Australii, niszcząc jego rodzinę

W środę przeprowadzono łącznie 62 445 testów PCR, a 24 071 szczepionek podano w ośrodkach stanowych.

Hillsong kontrowersje

Władze zdrowia NSW skrytykowały później Kościół Olbrzymów w Heilong Pojawiły się migawki Na obóz młodzieżowy, na którym ludzie śpiewają i tańczą.

Kraj zakazał tańczenia i śpiewania w klubach nocnych, pubach, barach i obiektach rozrywkowych w związku z gwałtownym wzrostem infekcji Covid-19, ale kościoły mogą organizować duże zgromadzenia religijne.

W czwartek pojawił się materiał z letniego obozu Hillsong 2022, na którym młodzi ludzie śpiewają i tańczą w dużym tłumie, niektórzy bez koszulek lub na ramionach.

Hillsong broniła się, mówiąc, że wydarzenie było zgodne z „ścisłymi środkami Covid i przestrzegało wytycznych rządowych”.

Minister zdrowia Brad Hazzard wydał w czwartek oświadczenie, w którym stwierdził, że Hillsongowi nakazano „natychmiast przestać śpiewać i tańczyć” na obozie młodzieżowym.

„Podczas [Public Health] Nakaz nie dotyczy nabożeństw, dotyczy głównych obiektów rekreacyjnych, a to wydarzenie jest wyraźnie naruszeniem ducha i intencji nakazu, który został wprowadzony, aby zapewnić bezpieczeństwo społeczności” – powiedział Hazard.

Koronawirus choroba

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top