Epidemia Delta Covid 19: 40 sklepów wymienionych jako miejsca potencjalnej ekspozycji

Obecnie w społeczności pojawiło się 75 nowych przypadków COVID-19, z wyjątkiem jednego w Auckland. Wideo / Mark Mitchell / Michael Craig / Mike Scott

Około 40 supermarketów zostało dodanych do listy interesujących miejsc Ministerstwa Zdrowia.

Dyrektor Generalny ds. Zdrowia, dr Ashley Bloomfield, ujawniła podczas dzisiejszej aktualizacji o godzinie 13:00, że doda „około 40 supermarketów” do listy „z wielkiej ostrożności”.

Środek dezynfekujący jest rozpylany na wózki w supermarkecie Pak'nSave w Mount Albert.
Środek dezynfekujący jest rozpylany na wózki w supermarkecie Pak’nSave w Mount Albert.

Powiedział, że wydarzenia w supermarketach są uważane za mało ryzykowne ze względu na stosowanie dystansu społecznego i plastikowych osłon dla personelu kas.

„Z wielkiej ostrożności i po kilku wewnętrznych dyskusjach zdecydowaliśmy się dodać kilka supermarketów jako nowe interesujące miejsca.

Dziś do witryny zostanie dodanych około 40 supermarketów w całym Auckland.

„Były to miejsca odwiedzane przez osoby, które później zidentyfikowano jako mające sprawę” – powiedział Bloomfield.

W każdym przypadku przeprowadzono ocenę ryzyka, ale ze względu na odległość fizyczną, plastikowe ekrany i stosowanie środków ochrony osobistej zdarzenia te zostały uznane za „niskie ryzyko”.

„Ludzie powinni zwracać uwagę, a jeśli ktoś jest na jednej z tych stron, nawet jeśli jest od jakiegoś czasu, radzimy być czujnym i obserwować objawy, jeśli jesteś w miejscu i czasie na stronie, to jest nie trzeba iść i poddawać się testom, tylko dla świadomości.

Do tej pory Ministerstwo Zdrowia ujawniło nazwy 14 sklepów oferujących porady dotyczące samokontroli.

Są to Countdown Mangere East, Countdown Mt Roskill, Countdown Papatoetoe
Countdown Ponsonby, Countdown Three Kings, Countdown Warkworth, Farro Fresh Grey Lynn, New World Papatoetoe, New World Southmall Manurewa, Pacific Fresh Manurewa, Pak’nSave Mangere, Pak’nSave Clendon, Pak’nSave Sylvia Park i Pak’nSave Westgate.

Nowe powiadomienia doradzają odwiedzającym sklep w określonych godzinach i datach samodzielnej obserwacji przez 14 dni i przetestowania, jeśli pojawią się objawy.

READ  Trademe mówi, że czynsze rozpoczynają rok na rekordowo wysokim poziomie

Pełna lista miejsc i czasów znajduje się na dole tej historii. Każdy odwiedzający sklep powinien zapoznać się z poradami zdrowotnymi zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Zdrowia, ponieważ niektóre supermarkety są witrynami, w których występują oddzielne przypadki ekspozycji, które wymagają testowania.

Pierwsza interesująca lokalizacja Warkworth znajduje się na liście supermarketów.

Kupujący, którzy odwiedzili Countdown 26 sierpnia między 18:33 a 19:17, mogli być narażeni na Covid-19 i powinni samodzielnie monitorować objawy przez 14 dni po ekspozycji w tym interesującym miejscu.

Najnowsze aktualizacje zwiększają łączną liczbę interesujących miejsc do 280 z 367 wydarzeniami.

Wcześniej tego popołudnia dodano nowy zlew.

Ministerstwo prosi każdego, kto odwiedził kryształową umywalnię w Manuriwie we wtorek 24 sierpnia między 11.45 a 14.00, aby monitorował objawy przez 14 dni po ekspozycji.

Te dodane dzisiaj to m.in. Riverside Dairy przy 104 Point England Rd, co było powiązane z pozytywnym przypadkiem w poniedziałek 23 sierpnia przez 10 minut tego wieczoru.

Zarażony czas to 18:24 do 18:34 i każdy, kto był w tym czasie w mleczarni, powinien zostać w domu i natychmiast poddać się testowi na obecność wirusa.

Jeden lub więcej pozytywnych przypadków zostało również wysłanych do supermarketu Supa Value na Line Rd w Glen Innes, w środę 25 sierpnia między 8.21 a 9.30.

Sklep Fresh & Save przy 283 Apirana Ave został odwiedzony przez przypadek Covida między 9.06 a 9.16 w piątek, 27 sierpnia.

Chociaż wizyta trwała tylko 10 minut, każdy, kto był w sklepie w tym czasie, jest uważany za bliski kontakt i powinien natychmiast zostać w domu i poddać się testowi na Covid.

Liczba ważnych witryn udostępnionych przez władze zaczęła spadać w ciągu ostatnich kilku dni.

Koronawirus choroba

Oczekuje się jednak, że władze udostępnią więcej witryn w ciągu najbliższych kilku dni.

READ  Toyota stworzyła zdalnie sterowany samochód napędzany wodorem

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *