epidemia delta covid 19: obowiązkowe szczepienia pracowników służby zdrowia w ramach „skutecznego badania”; Kto tego chce, a kto nie?

Poseł Partii Pracy Willie Jackson i burmistrz Oakland Phil Goff podczas premiery wyskakujących mobilnych autobusów do szczepień przeciwko koronawirusowi. Wideo / Dziekan Purcell

Rada Związków Zawodowych ostrzega, że ​​wskaźniki szczepień przeciwko COVID wśród niektórych pracowników służby zdrowia są niższe niż w populacji ogólnej, ale wprowadzenie obowiązku szczepień może przynieść odwrotny skutek.

Rząd poważnie rozważa wprowadzenie obowiązku szczepień dla niektórych pracowników służby zdrowia. Istnieje pewne wsparcie dla takiego posunięcia, w tym ze strony lekarzy rodzinnych i lekarzy medycyny ratunkowej.

Pytanie, jak traktować pracowników, którzy zdecydują się nie szczepić, wykracza poza sektor opieki zdrowotnej, a największe firmy z Nowej Zelandii przeprowadzają ankiety wśród pracowników na temat ich postawy wobec szczepień i perspektywy pozostawienia nieszczepionych pracowników poza biurami.

Richard Wagstaff, przewodniczący Rady Związków Zawodowych, która reprezentuje ponad 320 000 członków w 27 stowarzyszonych związkach, w tym wielu związkach zdrowotnych, powiedział Herald Sunday, że nakaz masowych szczepień dla pracowników służby zdrowia może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

„Ogólnie uważamy, że najważniejszą rzeczą jest promowanie, edukowanie i wspieranie ludzi w zakresie szczepień. Jest to bardzo ważne, zanim zbliżysz się do uruchomienia.

„Delegacja może wywołać opór zamiast wsparcia – to uczucie przymusu… Nie wchodź w pięści i nie mów: „Musisz się zaszczepić albo zostaniesz zwolniony”. Ponieważ myślimy tylko, że jeśli pójdziemy tam szybko, on zdobędzie zły wynik i zabraknie pracowników”.

Zakres szczepień wśród pracowników służby zdrowia jest niejasny. Niektóre banki DHB nie opublikowały jeszcze takich informacji. The Herald powiedziano w niedzielę, że znaczna liczba pielęgniarek w niektórych rejonach pozostaje niezaszczepiona (organizacja pielęgniarek odmówiła komentarza do tego artykułu).

Wagstaff nie był w stanie podać wskaźników pokrycia wśród członków CTU.

„Wiemy, że są kieszenie [of unvaccinated workers] w różnych miejscach.”

READ  Skąd oni są? Ludzie, którzy mają szczęście wygrać MIQ Slots

„Na przykład w częściach sektora opieki zdrowotnej, które są finansowane — nie bezpośrednich pracowników, ale części, które są zlecane na zewnątrz, takich jak niepełnosprawność, pomoc domowa, usługi uzależnień, zdrowie psychiczne i społeczność — są bardzo wysokie wskaźniki niezabezpieczonych. mam dla ciebie numer, ale myślę, że jest wyższy niż w populacji ogólnej.

Herold z zeszłego miesiąca Pokazałem Rząd rozważał obowiązkowe szczepienia niektórych pracowników służby zdrowia. Rzecznik ministra ds. reakcji na Covid-19, Chris Hepkins, powiedział, że zmiana jest nadal „aktywnie rozważana i spodziewamy się, że wkrótce zostaniemy skonsultowani z pracownikami”.

Na poparcie nowozelandzkiego stowarzyszenia medycznego, które twierdzi, że żaden lekarz nie powinien być zaangażowany w opiekę nad pacjentem, chyba że zostanie zaszczepiony przeciwko Covid-19, biorąc pod uwagę ryzyko dla pacjentów, w tym wielu z poważnymi schorzeniami lub z niedoborem odporności.

Przewodniczący NZMA, dr Alistair Humphrey, powiedział, że niedawna decyzja Urzędu ds. Stosunków Pracy stwierdziła, że ​​pracownicy MIQ mogą zostać zwolnieni, jeśli zdecydują się nie szczepić, ponieważ istnieje obowiązek dbania o to, aby zdrowie ludzi nie było zagrożone.

„Niezwykle ważne jest, aby klinicyści zostali zaszczepieni, ponieważ mają moralny i prawny obowiązek, aby nie narażać swoich wrażliwych pacjentów”.

Dr John Bonning, prezes Australijskiego Kolegium Medycyny Ratunkowej, powiedział, że jego osobisty pogląd, podzielany przez większość kolegów po obu stronach Tasmana, jest taki, że szczepienie Covid powinno być obowiązkowe dla pracowników służby zdrowia.

Boning powiedział, że takie nakazy obowiązują w Nowej Południowej Walii, Queensland, Australii Zachodniej, Australii Południowej i Tasmanii i są ważne dla ochrony zarówno personelu, jak i pacjentów.

W Wielkiej Brytanii około jeden na pięciu hospitalizowanych pacjentów z Covid-19 zaraził się wirusem w szpitalu.

Koronawirus choroba

Prezydent USA Joe Biden niedawno zarządził zapotrzebowanie na szczepionki dla nawet 100 milionów ludzi, w tym niektórych pracowników sektora prywatnego, a także pracowników służby zdrowia, mówiąc o nieszczepionych: „Byliśmy cierpliwi. Ale nasza cierpliwość się kończy, a odrzucenie kosztowało nas wszystkich.”

READ  Tylko w Australii: Tradie sfotografował jeżdżąc na wielkim krokodylu

Wagstaff powiedział, że Amerykanie otrzymują szczepionkę przeciwko Covidowi znacznie dłużej niż Nowozelandczycy.

„Ich kontekst jest po długim okresie zachęty. Moim zdaniem nie musimy tam teraz iść … nie mogę wystarczająco podkreślić, priorytetem powinno być wsparcie, promocja i łatwy dostęp do szczepień. To bardzo ważne że nie pomijamy tego kroku” .

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top