Epidemia Delta Covid-19: Perth w pogotowiu po niejednoznacznym wyniku testu z rzekomego naruszenia granicy

Globalizm

Minister zdrowia NSW Brad Hazzard powiedział, że policja pozostanie na patrolu, gdy bary i restauracje zaczną się ponownie otwierać. Wideo / Sky News Australia

Jeden z dwóch wiktoriańskich mężczyzn, którzy rzekomo użyli fałszywych dokumentów, aby wjechać do Perth i wziąć udział w finale NFL, zwrócił wynik niejednoznacznego testu na Covid-19.

Wybitny restaurator z Melbourne, 49-letni Hayden Burbank, i jego 39-letni przyjaciel, planista finansowy Mark Babbage, rzekomo wyjechali z Melbourne do Darwin 14 września, a 22 września polecieli do Perth.

Para pojawi się w sądzie w środę, gdzie policja zarzuci, że sfałszowali dokumenty, aby wjechać do Australii Zachodniej.

Komisarz policji Australii Zachodniej, Chris Dawson, ujawnił we wtorek wieczorem, że obaj mężczyźni zostali przetestowani pod kątem Covid-19, a jeden z nich odpowiedział z niejednoznacznym wynikiem.

Powiedział, że mężczyzna zostanie ponownie przetestowany, a wyniki spodziewane są w środę rano.

Policja będzie twierdziła, że ​​Burbank i Babbage przylecieli z Darwin z kobietą z Australii Zachodniej, która została objęta kwarantanną hotelową i wróciła z negatywnym wynikiem testu.

Dwóch mężczyzn, którzy wzięli udział w sobotniej premierze Melbourne Demons-Western Bulldogs na zatłoczonym stadionie Optus, staje przed poważnymi zarzutami kryminalnymi.

Policja twierdzi, że znaleźli mężczyzn w Bunker Bay, która nadal znajduje się w zachodniej Australii.  Zdjęcie / w załączniku, plik
Policja twierdzi, że znaleźli mężczyzn w Bunker Bay, która nadal znajduje się w zachodniej Australii. Zdjęcie / w załączniku, plik

Policja Australii Zachodniej poinformowała, że ​​we wtorek wieczorem dwóm mężczyznom postawiono trzy zarzuty o nieprzestrzeganie dyrektyw.

Odmówiono im zwolnienia za kaucją i obaj mają stawić się w środę przed Sądem Pokoju w Perth.

Zostanie stwierdzone, że informacje, które podali we wniosku G2G, były błędne i gdyby te błędne informacje nie zostały dostarczone, nie byliby uprawnieni do wjazdu do stanu.

READ  NRL 2021: Runda 22. Late Mail, zmiany drużyn, pantery, wojownicy dokonują zmian po zawieszeniu par podczas eliminacji

Policja aresztowała ich w Bunker Bay, na południowym zachodzie stanu, po tym, jak złożyli publiczny apel o informacje.

Koronawirus choroba

Dawson powiedział, że dwóch innych mężczyzn przeszło przez Australię Południową na wielki finał, z których jeden pojawił się we wtorek w sądzie magistrackim Perth.

Testował negatywny na Covid-19.

Uważa się, że drugi mężczyzna wrócił do Victorii, gdzie policja stara się go znaleźć.

We wtorek po południu członek zagranicznej załogi wojskowej na pokładzie rosyjskiego samolotu wojskowego otrzymał pozytywny wynik testu Covid-19, który przeprowadził w Queensland.

Samolot przyleciał z bazy RAF w Queensland do Perth, gdzie wszystkie 21 osób na pokładzie zostało poddanych kwarantannie w hotelu przez dwa tygodnie.

Dawson ujawnił również, że 11 z 22 członków załogi statku, który miał przybyć do Perth w piątek, powróciło z pozytywnymi wynikami szybkich testów antygenowych.

Statek opuścił Singapur 26 września.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top