Epidemia Delta Covid 19: Steel and Tube oferuje pracownikom premie za szczepienie

Praca

Pracownicy Steel and Tube otrzymają 150 dolarów w gotówce, wkłady KiwiSaver lub akcje firmy, jeśli do połowy listopada otrzymają dwie dawki szczepionki przeciw Covid. zdjęcie / AP

za pomocą RNZ

Jeden z największych dostawców wyrobów ze stali konstrukcyjnej w kraju wzmacnia swoją obronę przed wirusem Covid-19, wypłacając pracownikom premię, jeśli zostaną w pełni zaszczepieni.

Pracownicy otrzymają 150 dolarów w gotówce, wkłady KiwiSaver lub akcje firmy, jeśli otrzymają dwie dawki szczepionki do połowy listopada.

Mark Malpass, dyrektor generalny Steel and Tube, powiedział Checkpoint, że firma wierzy, że w pełni zaszczepiona siła robocza będzie bezpieczniejsza dla pracowników, klientów i dostawców.

„Jesteśmy naprawdę zainteresowani jak najszybszym podniesieniem wskaźników szczepień, aby odegrać naszą rolę w przyspieszeniu absorpcji” – powiedział Malpass.

„Wolelibyśmy stworzyć zachętę do tego, aby zachęcić do tego… Uważaliśmy, że 150 dolarów to dość duża kwota i wystarczyła, aby zachęcić ludzi”.

Termin w połowie listopada został wybrany, ponieważ firma uznała, że ​​​​jest to rozsądne ramy czasowe, aby dać ludziom szansę na pełne szczepienie.

Duże zainteresowanie ze strony personelu

Firma Steel and Tube chciała jak najszybciej powrócić do normalnego biznesu, a także zapewnić bezpieczeństwo osobom zagrożonym i upewnić się, że system opieki zdrowotnej nie jest przytłoczony.

Firma zatrudnia równowartość 850 pełnoetatowych pracowników, powiedział Malpass.

Obecnie nie odnotowuje wskaźników szczepień wśród pracowników.

„Myślałbym, że w tym momencie zaszczepiono około 20 do 30 procent”.

Oferta premiowa wywołała „duże zainteresowanie” pracowników.

Malpass powiedział, że firma chciałaby, aby do połowy listopada wskaźnik szczepień wynosił 100 procent.

Steel and Tube nie miały polityki szczepienia nowych pracowników, ale Malpass powiedział: „Myślę, że z pewnością stanie się częścią monety w przyszłości – że szczepienia będą ważne, gdy przejdziemy do środowiska i mam nadzieję, że nie to wyłączeń”.

READ  Czy wypadnięcie z lotu wymagałoby 10 000 dolarów?

„To byłoby bardzo krytyczne”.

Powiedział, że im więcej firm „połączy się” i jak najszybciej zaszczepi swoich pracowników, tym lepiej.

Poziom alertu 4 w Auckland był trudny dla firmy.

„Gospodarka była bardzo silna, prowadząc do przestojów… więc trochę frustrujące jest to, że trzeba trochę naciskać hamulce”.

Malpass powiedział, że wszystkie oprócz jednej lokalizacji w Auckland zostały zamknięte.

– RNZ

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *