Epidemia Delta Covid 19: Superspreader w Sydney utrudnia blokadę

Epidemia Delta Covid 19: Superspreader w Sydney utrudnia blokadę
Globalizm

21 sierpnia 2021 r. W społeczności pojawiło się 21 nowych przypadków Covid-19, co zwiększa całkowitą liczbę osób zarażonych podczas ostatniej epidemii do 51.

Nielegalne zgromadzenie na przedmieściach plaży w Sydney zostało ujawnione jako super wydarzenie, ponieważ liczba przypadków COVID-19 wzrasta w Nowej Południowej Walii.

Władze poinformowały, że 16 przypadków zgłoszonych w sobotę wzięło udział w imprezie w Marubrze 14 sierpnia, podczas której wielu z nich przekazało wirusa swoim bliskim, indywidualnym kontaktom.

Minister zdrowia Brad Hazzard powiedział, że do 60 osób wzięło udział w ceremonii w południowo-wschodnim Sydney i wyraziło swój gniew na tych, którzy sprzeciwiają się surowym nakazom zdrowia w całym stanie.

Stan odnotował 825 nowych przypadków nabytych lokalnie w sobotę i trzy zgony.

„Każda z tych osób, które idą do tej pracy, musi zrozumieć, że jest zagrożona zarażeniem się i przeniesieniem wirusa lub zarażeniem się i przeniesieniem wirusa do swoich rodzin i społeczności” – powiedział dziennikarzom Hazard.

„Nie ma teraz czasu na samolubstwo – nadszedł czas, aby pomyśleć o szerszej społeczności i swoich rodzinach. Jeśli naprawdę rozprzestrzeniasz wirusa, możesz być odpowiedzialny za śmierć ludzi”.

Premier Gladys Berejiklian powiedziała w piątek, że na 12 obszarów samorządowych w zachodnim Sydney zostaną nałożone zwiększone ograniczenia, w tym godzina policyjna.

Ten ruch wywołał oburzenie w całym mieście, a wielu oskarżyło rząd stanowy o faworyzowanie zamożnych przedmieść pomimo wyraźnych przykładów niezgodności występujących również na wschodzie.

Zapytany w sobotę, dlaczego zachodnie przedmieścia „tolerują” surową politykę, Berejiklian powiedział, że uczestnicy imprezy Marubra obejmowały dużą liczbę z 12 obszarów zainteresowania władz lokalnych.

Opera House jest widoczna w oddali od przedmieścia Sydney w Kirribley.  Zdjęcia/Getty Images
Opera House jest widoczna w oddali od przedmieścia Sydney w Kirribley. Zdjęcia/Getty Images

To, jak powiedziała, było „tym, czym byliśmy najbardziej zszokowani, gdy o tym usłyszeliśmy”.

– Ludzie opuścili obszary zainteresowania władz lokalnych i nielegalnie uczestniczyli w zgromadzeniach w innych rejonach – powiedział premier.

READ  Główny most zawalił się w Baltimore w Stanach Zjednoczonych po zderzeniu się z nim statku towarowego

„Osiemdziesiąt procent przypadków pochodzi z tej samej części Greater Sydney, a to oznacza, że ​​musimy skupić nasze zasoby i skupić się”.

12 LGA, których dotyczy problem, to Bayside, Blacktown, Burwood, Campbelltown, Canterbury-Bankstown, Cumberland, Fairfield, Georges River, Liverpool, Parramatta, Penrith i Strathfield.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *