Erling Haaland prowadzi Manchester City do półfinału Ligi Mistrzów po wyrównaniu Bayernu

Erling Haaland ponownie strzelił Manchesterowi City, gdy awansowali do półfinału Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt w remisie 1: 1 z Bayernem Monachium w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym w środę (czwartek NZT).

Norweski napastnik nie wykorzystał rzutu karnego w pierwszej połowie, ale nadrobił to decydującym awansem City, wygrywając w dwumeczu 4:1, strzelając pierwszego gola kontratakiem w 57. drugi koniec.

Brak pewności siebie Bayernu po porażce Pierwszy mecz 3:0 w Manchesterze Pokazała, że ​​nie wykorzystała wielu okazji.

Joshua Kimmich zdobył pocieszenie bawarskiej potęgi z rzutu karnego w 83. minucie, po tym jak obrońca City Manuel Akanji został ukarany przez technikę asystenta sędziego wideo za piłkę ręczną.

Odpowiednik Bayernu, Dayot Uppicano, również został ukarany za zagranie ręką, kiedy Ilkay Gundogan dośrodkował w przedramię w 35. minucie, ale Haaland trafił w poprzeczkę.

Kevin De Bruyne zagrał z Haalandem, aby wyrównać grę na początku drugiej połowy, kiedy niefortunny Upamecano poślizgnął się, próbując dojść do siebie.

Napastnik Manchesteru City, Erling Haaland, naprawił wcześniej stracony rzut karny w meczu otwierającym mecz z Bayernem Monachium.

Matthias Schrader/AP

City niewiele zrobiło w powrocie trenera Pepa Guardioli do klubu, który doprowadził do zdobycia trzech kolejnych tytułów w lidze niemieckiej w latach 2014-2016, ale goście nie potrzebowali tego dzięki mocnemu postępowi z pierwszego meczu i grze Bayernu brak wydajności.

To trzeci z rzędu odpadnięcie Bayernu w ćwierćfinale od zdobycia tytułu mistrzowskiego w 2020 roku i drugi konkurs, z którego odpadli w ciągu tylu tygodni po zwycięstwie Freiburga nad Bayernem w ćwierćfinale Pucharu Niemiec.

Trener Bayernu Thomas Tuchel został wyrzucony z boiska z drugą żółtą kartką za protest, a jego asystent Zsolt Loew otrzymał prostą czerwoną kartkę.

READ  Sonny Bill Williams chwali „specjalnych” Crusaders, ale fani byli zdenerwowani chytrym wykopem

City po raz pierwszy chce wygrać Ligę Mistrzów. Będzie to pierwszy mecz Guardioli od zwycięstwa jako trener Barcelony w 2011 roku. City zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Realem w pierwszym meczu półfinałowym w maju.

Niccolo Barella z Interu Mediolan strzelił pierwszego gola w emocjonującym remisie 3:3 z Benfiką na San Siro.

Antonio Kalani / AP

Inter zorganizował półfinałowe starcie z rywalami z miasta

Kluby z Mediolanu spotkają się ponownie w półfinale Ligi Mistrzów po tym, jak Inter Mediolan zremisował 3:3 z Benfiką w środę (czwartek NZT), wygrywając w dwumeczu 5:3 z Portugalią.

Po bramce Niccolo Barelli dla Interu, Frederic Orsnes przywrócił Benfice nadzieję na krótko przed przerwą.

Ale Lautaro Martinez i rezerwowy Joaquin Correa strzelili w drugiej połowie, aby pomóc Interowi awansować do półfinału, odkąd Jose Mourinho poprowadził drużynę do Ligi Mistrzów, Serie A i potrójnego pucharu Włoch w 2010 roku.

Jednak Inter stracił dwubramkowe prowadzenie, gdy Antonio Silva i Peter Moses strzelili późne gole dla Benfiki.

W powtórce półfinału z 2003 roku Nerazzurri zmierzą się z miejskim rywalem AC Milanem. Milan wygrał go u siebie i pokonał Juventus w finale.

Milan dotarł do ćwierćfinału europejskich elitarnych rozgrywek we wtorek (środa czasu nowozelandzkiego) po remisie 1: 1 z Napoli i wygraniu 2: 1 w dwumeczu.