Etyczna Kate: Słyszałam, że kawiarnie naprawcze to opłacalny sposób naprawy artykułów gospodarstwa domowego. Jak oni pracują?

Etyczna Kate: Słyszałam, że kawiarnie naprawcze to opłacalny sposób naprawy artykułów gospodarstwa domowego.  Jak oni pracują?

Naprawianie przedmiotów zamiast ich wymiany pozwala zaoszczędzić pieniądze i zapobiega wylądowaniu towarów na wysypisku śmieci. Zdjęcie/123RF

opinia

TRuch Reform Café kwitnie w całym Aotearoa w Nowej Zelandii; Obecnie mamy ponad 50 działających kawiarni naprawczych.

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji odwiedzić którejś z tych kawiarni, kawiarnia naprawcza to specyficzne miejsce i czas, w którym ludzie spotykają się, aby naprawiać rzeczy codziennego użytku, takie jak elektronika, sprzęt AGD i ubrania.

Prowadzone są zazwyczaj przez wolontariuszy i zwykle odbywają się w świetlicach, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca na wyposażenie wszystkich typów stanowisk renowacyjnych w niezbędne narzędzia.

Wszystkie kawiarnie naprawcze działają nieco inaczej, ale ogólnie rzecz biorąc, kiedy wejdziesz do kawiarni napraw, zostaniesz poproszony o zapisanie na kartce papieru swoich danych i potrzeb związanych z naprawą. Następnie wspaniali wolontariusze przekazują to właściwej stacji.

Przykładowo, jeśli przyjedziesz z laptopem, w którym znajdują się dwa zepsute klawisze, zostaniesz wpisany na listę oczekujących na specjalistę od naprawy elektroniki. Kawiarnie naprawcze są często bezpłatne, ale nie przyjmują datków.

Nie ma ograniczeń co do tego, co możesz zabrać ze sobą do Reform Café. Zawsze zadziwia mnie zakres doświadczenia wolontariuszy w kawiarniach naprawczych.

Oczywiście istnieje szansa, że ​​umiejętności potrzebne do naprawy przedmiotu nie istnieją, ale kreatywność i pomysłowość ochotników zazwyczaj oznacza, że ​​otrzymasz działający przedmiot.

Kiedy w zeszłym roku wraz z mężem Timem podróżowaliśmy po kraju w związku z premierą mojej książki, pękł kawałek statywu aparatu. Uczęszczaliśmy do świetnej kawiarni z korektą rozrządu w Arrowtown.

Tim i ja odeszliśmy ze statywem i cieszyliśmy się rozmowami i czasem spędzonym ze wspaniałymi mieszkańcami, których nie mielibyśmy po prostu spacerując po mieście.

Naprawa kawiarni Aotearoa Nowa Zelandia Jest siłą napędową ogólnokrajowego ruchu Café Reform. Jest to centrum, które wspiera społeczności w zakresie zasobów umożliwiających zakładanie kawiarni Repair Café i wyświetla listę wszystkich kawiarni Repair Café na ich mapie Repair Café i kalendarzu wydarzeń. Promują także ruch „Prawo do naprawy” i opowiadają się za obowiązkowym nadzorem nad produktami na szczeblu rządowym.

READ  Przepis na biszkoptowy deser z warstwami śmietany i brzoskwiń

Kawiarnie naprawcze to coś więcej niż tylko miejsce, w którym można naprawić różne rzeczy. Wzmacniają odporność społeczności, przyjaźnie i chronią wiele rzeczy przed wysypiskiem śmieci. Skorzystaj z katalogu Repair Cafe Aotearoa w Nowej Zelandii, aby znaleźć kawiarnię naprawczą w Twojej okolicy. Zabierz ze sobą zepsute przedmioty, zostaw chleb, aby zasilić wolontariuszy, lub zarejestruj się, aby zgłosić się na ochotnika do swoich umiejętności naprawy!

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *