Europejskie linie lotnicze porzucają buty na wysokim obcasie na rzecz trenerów Nike

W tym miesiącu wprowadzono nowe mundury tanich linii lotniczych.

Linie lotnicze Sky Up

W tym miesiącu wprowadzono nowe mundury tanich linii lotniczych.

Europejska, budżetowa linia lotnicza rezygnuje z butów na wysokim obcasie, bluzek i minispódniczek dla stewardes, starając się uczynić środowisko pracy bardziej komfortowym dla załogi.

Alternatywnie, linie lotnicze SkyUp Nike Air Max 720s oferuje luźne body ze spodniami, białą koszulę i jedwabny szal.

Zmiany wejdą w życie jeszcze w tym miesiącu, a Alexandrina Denisenko, starsza stewardesa ukraińskich linii lotniczych, Reuters Nie mogło nadejść wystarczająco szybko.

Buty na obcasie wyglądają ładnie, nie kłóciłbym się z tym, ale stopy bolą i puchną pod koniec jazdy. „Tenisówki są takie fajne” – powiedział Denisenko.

Czytaj więcej:
* Najlepsze i najgorsze mundury stewardess w Nowej Zelandii
* Podstawa butów osi lotniczych w latach 50. XX wieku
* Jak zostać stewardesą: nietypowe wymagania, aby zostać członkiem personelu pokładowego

Problemem był również czynnik bezpieczeństwa: „Nie daj Boże, ale gdyby załoga musiała wylądować w wodzie i ewakuować się, obcasy mogłyby uszkodzić drabinę i nie byłoby wygodnie pływać w spódnicy”.

SkyUp Airlines podążają za trendem dla linii lotniczych, który odchodzi od formalnego poszukiwania załogi, zwłaszcza pracownic. Dziewiczy Atlantyk Zrezygnowano z obowiązkowych wymagań dotyczących makijażu dla stewardes w 2019 roku, podczas gdy Japan Airlines i Norwegian Airlines zrezygnowały z wysokich obcasów na rzecz płaskich butów.

SkyUp, który obsługuje 34 rozkładowe połączenia całoroczne i sezonowe z lotnisk na Ukrainie, Ogłoszenie zmian na początku tego roku W tym czasie Mariana Gregorash, dyrektor marketingu SkyUp Airlines, powiedziała, że ​​jest już za późno.

„Przed stworzeniem nowej koncepcji we współpracy z Frame Fashion Consultancy zagłębiliśmy się w historię i przeanalizowaliśmy globalną ewolucję munduru stewardesy od wczesnych lat 30. Zmieniało się to w zależności od roli, jaką załoga odegrała w locie”. Grzegorza.

READ  Rynek akcji zyskuje, gdy Infratil osiąga rekordowe plany akwizycji

„Czasy się zmieniły, kobiety się zmieniły, więc w przeciwieństwie do konserwatywnej klasyki, szpilek, szminki i koku pojawił się nowy, bardziej nowoczesny i wygodny wizerunek „bohatera”. Wolność, naturalne piękno, ekskluzywność, brak fasonów i trampki „każdy chciałby latać”.

Mundury stewardes pojawiły się na początku tego roku w Aotearoa, kiedy Air New Zealand na przestrzeni lat wypuściło film o modzie.

Od damskiego garnituru inspirowanego II wojną światową po kolorową mini sukienkę zwaną „Jellybean” i kostiumy krytykowane za upodabnianie personelu pokładowego do postaci z serialu science fiction z lat 60. XX wieku. ThunderbirdsMundur narodowego przewoźnika zawsze wywoływał reakcję.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top