Facebook i Instagram są offline w przypadku poważnej awarii

Facebook i jego aplikacje WhatsApp i Instagram uległy awarii, która dotknęła dziesiątki tysięcy użytkowników.

Zdjęcie: pixabi

Wygląda na to, że dotknęło to użytkowników mediów społecznościowych na całym świecie.

Facebook powiedział, że zdaje sobie sprawę, że niektórzy ludzie mają problemy z dostępem do aplikacji i produktów firmy.

Instagram, który jest własnością Facebooka, również przestał działać, a firma napisała na Twitterze, że wiedziała, że ​​użytkownicy mają problemy.

Firmy nie podały przyczyny awarii, ale komunikat o błędzie na stronie Facebooka wskazuje na błąd w systemie nazw domen, podał Reuters. Podobna awaria w firmie działającej w chmurze Akamai Technologies Inc doprowadziła w lipcu do zamknięcia wielu witryn internetowych.

Downdetector, który śledzi awarie po prostu poprzez kompilowanie raportów o stanie z szeregu źródeł, w tym błędów generowanych przez użytkowników na swojej platformie, wykazał, że miało miejsce ponad 50 000 incydentów osób zgłaszających problemy z Facebookiem i Instagramem. Awaria może dotyczyć większej liczby użytkowników.

Platforma wiadomości błyskawicznych na Facebooku WhatsApp również nie działa dla ponad 35 000 użytkowników, podczas gdy Messenger nie działa dla prawie 9 800 użytkowników.

Facebook odnotował podobne powszechne przerwy w działaniu pakietu aplikacji w tym roku w marcu i lipcu.

Wielu użytkowników, którzy używają swoich danych logowania na Facebooku do logowania się do aplikacji innych firm, takich jak Pokemon Go i Match Masters, również doświadczało problemów.

Akcje Facebooka spadły w poniedziałek o 5,5 procent, powoli zbliżając się do najgorszego dnia od prawie roku.

READ  Rzeźnicy nie mogą spać, twierdząc, że oferta ma pierwszeństwo przed supermarketami

W ostatnich miesiącach wiele wybitnych osobistości Ataki typu Denial of Service Hitowe firmy z całego świata, w tym Strony banków i agencji rządowych w Nowej Zelandii.

– RNZ/Reuters

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top