Fawzan Lafiji 7 – Wiadomości FBC

[Source: World Rugby Sevens]

Męska drużyna Fiji Airways sprostała mocnemu wyzwaniu ze strony Kanady i zwyciężyła 22-12 w grze bilardowej na stadionie Vancouver 7s.

Gospodarze jako pierwsi na tablicy wyników wpisali się na listę strzelców po próbie już w pierwszej minucie, ku uciesze kibiców gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 7:0.

Fidżi natychmiast odpowiedziało próbą dla chudego skrzydłowego Punipata Loganimasiego, po doskonałej akcji łazika Kaminiele Rasako i konwersji kapitana Napoleone Bulaca, utrzymując wynik na poziomie 7 punktów.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Stały nacisk ze strony gospodarzy zaowocował kolejną próbą objęcia prowadzenia 12-7.

Rasaku ponownie pokazał swój charakter, przełamując linię i podając do Jeremaii Matany, który zdobył bramkę pod kijami, ale nie trafił w konwersję, dzięki której po pierwszej połowie ponownie wyrównał wynik na 12 punktów.

Matana ponownie strzelił gola w drugiej połowie i powiększył prowadzenie Fidżi do 17-12.

Rezerwowy obrońca Terry Tammany przypieczętował zwycięstwo Fidżi, próbując uciszyć kibiców gospodarzy w końcówce i wygrywając 22-12.

Jutro o 10:33 Fidżi zmierzy się z liderką Mistrzostw Świata Argentyną w ostatnim meczu grupowym.

Tymczasem Fijiana 7 będzie miała nadzieję znaleźć się w gronie dwóch najlepszych drużyn, które ukończą mecze grupowe i zajmą siódme lub ósme miejsce w ćwierćfinale kobiet w Vancouver.

Stało się tak po porażce z Australią 26:12 w drugim meczu grupowym dzisiejszego popołudnia

Fidżija przegrała wcześniej 17:21 w swoim pierwszym meczu ze Stanami Zjednoczonymi.

Jutro zespół prowadzony przez Annę Marię Naimase musi zdobyć więcej punktów w meczu z Japonią, aby podtrzymać nadzieje na awans do ćwierćfinału.

Fijiana zmierzy się z Japonią jutro o 6:15 w ostatnim meczu grupowym.

Możesz oglądać wszystkie mecze bilardowe Fidżi i Fijiana 7 w telewizji FBC.