Fidżi Maritime Rescue, Decapitation Claims: wzywa marynarkę wojenną na poszukiwanie zaginionej załogi rybackiej

Fidżi Maritime Rescue, Decapitation Claims: wzywa marynarkę wojenną na poszukiwanie zaginionej załogi rybackiej

Personel marynarki wojennej Republiki Fidżi uratował członka załogi FV TIRO II Photo / Rescue Coordination Center Fidżi

Marynarka Fidżi odwołała poszukiwania pięciu zaginionych członków załogi łodzi rybackich
Po rzekomym ścięciu na morzu 12 dni temu.

Tuńczyk FV TIRO II należący do Chin, pływający pod banderą Fidżi, został znaleziony na pełnym morzu w czwartek w zeszłym tygodniu przez nowozelandzkie siły powietrzne P-3K2 Orion około 90 mil morskich na zachód od Fidżi, z dwoma członkami załogi wciąż na pokładzie.

Para powiedziała ratownikom, że sześciu członków załogi wyskoczyło z łodzi trzy dni wcześniej – pięciu weszło do wody bez kamizelek ratunkowych, a jeden z tratwą ratunkową.

Samotny mężczyzna w samych szortach z mocno owiniętymi ramionami został później uratowany z łodzi ratunkowej, ale pięciu z nich wciąż brakuje.

Marynarka wojenna Republiki Fidżi napisała wczoraj na Facebooku, że intensywne poszukiwania w powietrzu i na morzu obejmowały około 8 000 kilometrów kwadratowych, zanim podjęto wczoraj decyzję o zawieszeniu poszukiwań.

„Ta decyzja nie została podjęta lekko” – napisali, odnosząc się do liczby dni, które minęły od chwili, gdy zaginione osoby opuściły łódź, warunków pogodowych w tym okresie oraz odległości od lądu.

„Będziemy nadal informować statki w okolicy o wszelkich obserwacjach, a RFNS Savenaca nadal działa poza obszarem zainteresowania”.

Ich zespół będzie nadal współpracował z policją Fidżi i pomagał im w „dochodzeniach w sprawie okoliczności towarzyszących tej niefortunnej sprawie”.

Ocalały z FV TIRO II zostaje schwytany przez członków marynarki wojennej Fidżi.  Zdjęcie / Morska Republika Fidżi
Ocalały z FV TIRO II zostaje schwytany przez członków marynarki wojennej Fidżi. Zdjęcie / Morska Republika Fidżi

Fidżijska policja w tym tygodniu nadal przesłuchiwała uratowanych członków załogi i nie ujawniła żadnych szczegółów dotyczących okoliczności ani nie potwierdziła ścięcia jednego z członków załogi.

READ  Katastrofa lotnicza na Samoa: doniesienia o śmierci pilota

Fiji Times poinformował w zeszłym tygodniu, że lokalne władze prowadziły dochodzenie w sprawie domniemanych ścięć na pokładzie TIRO II, którego załogami byli Chińczycy, Indonezyjczycy i Fidżi.

„Jesteśmy świadomi zarzutów, że obywatel Fidżi ściął głowę innemu obywatelowi Fidżi po zażartej sprzeczce” – powiedział gazecie kapitan marynarki wojennej Humphrey Tawaki.

Reporter Fiji Times Luke Rawalay powiedział Morning Report, że uratowani członkowie załogi byli w policyjnym centrum śledczym.

„W tej chwili sytuacja jest powierzchowna, ponieważ policja nie potwierdziła ścięcia. W tej chwili są to zarzuty” – dodał.

Subskrybuj Premium

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *