Fiji Airways odrzuca zarzuty dotyczące izraelskich lotów czarterowych

Fiji Airways odrzuca zarzuty dotyczące izraelskich lotów czarterowych

Fiji Airways zdecydowanie odrzuciło zarzuty postawione spółce i jej zarządowi w szeroko nagłośnionej skardze skierowanej do FICAC w związku z niektórymi lotami czarterowymi obsługiwanymi przez spółkę między Fidżi a Izraelem we wrześniu i październiku 2023 r.

Linia lotnicza twierdzi, że zarzuty dotyczą przede wszystkim legalności umowy o wyrozumiałości i gwarancji zawartej pomiędzy Fiji Airways a podmiotem czarterującym, który borykał się z trudnościami w wywiązywaniu się ze swoich zobowiązań płatniczych związanych z lotami czarterowymi.

Fiji Airways twierdzi, że ustawa została opracowana przez radcę prawnego firmy i stanowiła ostrożny i zgodny z prawem środek podjęty w celu ochrony interesów firmy i zapewnienia realnego planu płatności.

Firma twierdzi, że kaucja nie zmniejszyła kwoty należnej od czarterującego na rzecz Fiji Airways za loty czarterowe, ale raczej podzieliła płatność na kilka rat.

Fiji Airways potwierdza, że ​​chociaż płatność należna w grudniu 2023 r. nie została uregulowana, linia lotnicza pozostaje w stałym kontakcie z najemcą i spodziewa się otrzymać pełną płatność pozostałej kwoty opłaty czarterowej w nadchodzących tygodniach.

Akt nie jest rejestrowany w Rejestrze Zabezpieczeń Majątku Osobistego, gdyż nie tworzy zabezpieczenia na rejestrowanym majątku osobistym.

Fiji Airways powtarza, że ​​decyzja o obsłudze lotów czarterowych do Izraela została podjęta ze względów czysto komercyjnych.

W odniesieniu do czarterującego i różnych poręczycieli przeprowadzono proces sprawdzający, który obejmował rozważenie historii czarterującego w zakresie udanej obsługi międzynarodowych czarterów i terminowego dokonywania płatności, a kierownictwo Spółki i Rada Dyrektorów dokonały świadomej oceny biznesowej podczas wykonywania lotów czarterowych .

Tymczasem Fiji Airways twierdzi, że nadal dba o przejrzystość i będzie w pełni współpracować podczas wszelkich dochodzeń prawnych wszczętych przez FICAC.

READ  InterContinental Singapore zapłaci Ci, jeśli podczas Twojego pobytu będzie padał deszcz

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *