„Filar dzieciństwa pierwszej dekady XXI wieku”: ulubione książki Zacha Atii

„Filar dzieciństwa pierwszej dekady XXI wieku”: ulubione książki Zacha Atii

Witamy w Konfesjonale Książek Spinoff, gdzie poznajemy zwyczaje czytelnicze pisarzy i gości Aotearoa. W tym tygodniu: Ilustrator Zach Atia, finalista The Spinoff Books Confessional. Nowozelandzkie Nagrody Książkowe dla Dzieci i Młodzieży.

Książka, którą chciałbym napisać

Wydmy Napisane przez Franka Herberta. Wyobraź sobie, że możesz pisać i tworzyć taki świat w latach 60. XX wieku… co za szaleństwo! Ja też uwielbiam książki, choć są bardzo skomplikowane.

Każdy powinien przeczytać

Otóż ​​to Napisane przez Alana Wattsa. To bardzo przydatny zbiór artykułów i czasami miło jest przeczytać coś, co nie jest oparte na świecie fantasy/sci-fi. To naprawdę ciekawy wgląd w doświadczenia duchowe.

Książka, z którą chcę być pochowany

Trylogia Fireopolis, filar dzieciństwa pierwszej dekady XXI wieku. To były naprawdę fajne wyskakujące książeczki o wróżkach i tym, jak je znaleźć!

Pierwsza książka, którą pamiętam, że przeczytałam samodzielnie

Stiltona Geronimo Napisane przez Elisabettę Dhami. Kiedy byłam bardzo młoda, nie lubiłam czytać, ale uwielbiałam te książki i pamiętam, że czytałam je sama.

Dystopia czy utopia

Dystopia jest zawsze zabawniejsza.

Od lewej do prawej: Książka, którą Zach Atia chciałaby przeczytać; I księga, z którą zostaniesz pochowany; I książkę, którą sama czytała.

Książka, którą rzekomo przeczytałem

Igrzyska Głodowe Napisane przez Suzanne Collins. Filmy były tak dobre, że nie mogłem do nich wrócić i przeczytać.

Fikcyjne lub niefikcyjne

Obydwa mają swoje miejsce, ale myślę, że teraz czytam więcej literatury faktu niż fikcji.

Książka, która doprowadziła mnie do płaczu

Jutro, kiedy zaczęła się wojna Napisane przez Johna Marsdena. Może jesteś za młody, żeby to przeczytać, ale nie szkodzi. To było bardzo smutne i trochę emocjonalne.

Od lewej do prawej: Książka, którą Zach Atia udaje, że czyta; Książka, która doprowadziła ją do płaczu; I książka, którą teraz czytasz.

To, co najlepsze w czytaniu

To najbliższa forma medytacyjnego detoksu dopaminowego, ale wciąż jest to forma rozrywki, która niezależnie od tego, jaki rodzaj czytasz, jest momentem medytacyjnym.

Co teraz czytasz?

Ukryte życie drzew Napisana przez Petera Wohllebena jest to interesujące spojrzenie na ekosystemy drzew oraz sposób, w jaki drzewa komunikują się i dbają o siebie nawzajem. To dobre połączenie nauki i duchowości.

READ  Octomum zmarła w wieku 56 lat po tragicznym życiu, w którym straciła wszystkie ośmioro dzieci

Fabryka snów (Wydanie Te Reo Maori Te Wikitiri Moimoya) napisany przez Steve'a Matocco i zilustrowany przez Zacha Atię (22 USD, HUIA) można kupić w Unity Books i jest finalistą tegorocznego konkursu Nowozelandzkie Nagrody Książkowe dla Dzieci i Młodzieży.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *