Film z łazika Curiosity NASA pokazuje nowy panoramiczny widok Marsa

Laboratorium napędów odrzutowych NASA Klatka piersiowa a Oszałamiająca panorama Wewnątrz krateru Gale, zrobione przez Ciekawość wędrująca. Aby uczcić dziewiąty łazik – dziewiąty! – Przegląd Roku Czerwonej Planety, klip pokazuje, gdzie znajduje się łazik, dokąd zmierza i czego nauczyliśmy się w ciągu ostatniej dekady. Obejmuje to zaskakujący fakt, że w pogodny zimowy dzień, gdy w powietrzu nie ma kurzu, można zobaczyć prawie 20 mil.

Panorama, o której wspomniałeś Gizmodo, pokazuje wjazd Curiosity na Górę Ostrą i objazd, który musisz obrać, aby uniknąć dużej warstwy marsjańskiego piasku. Gdy łazik poruszał się na boki, skład skały zmienił się z bazy bogatej w glinę na bazę wypełnioną siarczkami. Jak wyjaśnia zastępca naukowca projektu Abigail Freeman, naukowcy mają nadzieję dowiedzieć się więcej o tym, jak Mars traci wodę ( Krater Gale był kiedyś jeziorem, w końcu) i ile czasu zajęło, zanim stała się suchą pustynną planetą, którą widzimy przed sobą.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Niektóre kratery na Księżycu mają zawsze 63 stopnie, co otwiera możliwości zamieszkania: NPR

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *