Firma Susquehanna Valley współpracuje z NASA

Firma Susquehanna Valley współpracuje z NASA

Firma Susquehanna Valley współpracuje z NASA przy misji księżycowej Viper. Firma Advanced Cooling Technologies z siedzibą w Lancaster spędziła ostatnie kilka lat na opracowywaniu systemu zarządzania temperaturą dla łazika Viper. Brian Muzyka z Advanced Cooling Technologies powiedział, że system zarządzania temperaturą jest niezbędny, ponieważ temperatury na Księżycu są tak ekstremalne. Według NASA temperatura w ciągu dnia może osiągnąć 250 stopni, a w nocy spaść do -200 stopni lub niżej. Łazik musi być w stanie dostarczyć wszystko. Jimmy Hughes jest głównym inżynierem projektu. „Musisz być w stanie odrzucić dużą część ciepła, gdy jest naprawdę ciepło, ale także nie odrzucić żadnego ciepła, gdy jest naprawdę zimno”. „Aby zachować całe ciepło” – powiedział Hughes. Prawie wszyscy z 240 pracowników firmy odegrali rolę w opracowywaniu najnowszych technologii. Po drodze ściśle współpracowali z inżynierami NASA. „Technologia i sposób, w jaki mogą przenosić ciepło, robią wrażenie. Dla mnie to magia” – powiedział Jeff Hagen z NASA. Został wysłany do Houston, a stamtąd przejęła go NASA. „NASA zintegruje go ze swoim łazikiem, a łazik będzie przechodził testy przez większą część kolejnego roku” – powiedział Muzyka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sonda zbada Księżyc do 2025 roku.

Firma Susquehanna Valley współpracuje z NASA przy misji księżycowej Viper. Firma Advanced Cooling Technologies z siedzibą w Lancaster spędziła ostatnie kilka lat na opracowywaniu systemu zarządzania temperaturą dla łazika Viper.

„NASA uważa, że ​​na południowym biegunie Księżyca znajduje się woda, dlatego wystrzeli ją, a następnie wyruszy na misję, aby dowiedzieć się, gdzie może znajdować się ta woda” – powiedział Brian Muzyka z Advanced Cooling Technologies.

System zarządzania temperaturą jest konieczny, ponieważ temperatury na Księżycu są ekstremalne. Według NASA temperatura w ciągu dnia może osiągnąć 250 stopni, a w nocy spaść do -200 stopni lub niżej. Łazik musi być w stanie dostarczyć wszystko.

READ  Ponowne pojawienie się zakażenia SARS-CoV-2 u silnie zaszczepionych pracowników systemu opieki zdrowotnej

Jimmy Hughes jest głównym inżynierem projektu.

„Musisz być w stanie odrzucić dużą część ciepła, gdy jest naprawdę ciepło, ale nie odrzucić żadnego ciepła, gdy jest naprawdę zimno, aby móc zatrzymać całe ciepło w środku” – powiedział Hughes.

Prawie wszyscy z 240 pracowników firmy mieli udział w opracowywaniu najnowszych technologii. Po drodze ściśle współpracowali z inżynierami NASA.

„Technologia i sposób, w jaki mogą przenosić ciepło, robi wrażenie. Dla mnie to magia” – powiedział Jeff Hagen z NASA.

Następnie system zostanie wysłany do Houston, a stamtąd przejmie go NASA.

„NASA zintegruje go ze swoim łazikiem, a pojazd będzie przechodził testy przez większą część kolejnego roku” – powiedział Muzyka.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sonda zbada Księżyc do 2025 roku.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *