Najnowsza prognoza pogody na zaćmienie słońca 8 kwietnia

Najnowsza prognoza pogody na zaćmienie słońca 8 kwietnia

AUSTIN (KXAN) — Już prawie nadszedł czas i może to być najważniejsza prognoza pogody dla milionów ludzi znajdujących się na drodze całkowitego zaćmienia słońca w 2024 r. lub zmierzających na nią. Wiele z tych osób przyjeżdża do Teksasu, aby obejrzeć .

KXAN będzie codziennie aktualizować tę stronę o najnowszą prognozę zespołu ostrzegawczego Weather First Warning Team w środkowym Teksasie na 8 kwietnia, a także aktualizacje pogody dla pozostałej części Teksasu. Tego dnia ta strona będzie otrzymywać wiele aktualizacji w miarę ewolucji warunków.

Aktualna prognoza na 8 kwietnia

Na nieco ponad tydzień do niebiańskiego wydarzenia prognoza zaćmienia wygląda na pochmurną i prawdopodobnie mokrą.

Na chwilę obecną KXAN prognozuje przeważnie zachmurzenie i 30% szans na deszcz w poniedziałek 8 kwietnia we wszystkich 15 hrabstwach środkowego Teksasu, które analizujemy.

Prognoza zaćmienia (aktualizacja 31 marca 2024 r.)

Przy odrobinie szczęścia nadal moglibyśmy po południu odpocząć od słońca i potencjalnie powstrzymać deszcz na później.

Osłona chmur

Pamiętaj, że przez cały dzień może być pochmurno, ale jeśli chmury rozejdą się podczas całkowitego zaćmienia, jesteś w dobrej formie. Jest też odwrotnie. Jedna duża, źle umieszczona chmura w słoneczny dzień może zrujnować całość.

Jednak prognozy dotyczące chmur w naszych najlepszych modelach obecnie wyglądają na przeważnie pochmurne.

Zarówno modele Wspólnoty Europejskiej (ECMWF), jak i modele amerykańskie (GFS) dają 90% szans, że po południu 8 kwietnia ponad 50% nieba będzie pokryte chmurami.

Zachmurzenie GFS w dniu 8 kwietnia (Weatherbell)
Zachmurzenie GFS w dniu 8 kwietnia (Weatherbell)
Zachmurzenie dla ECMWF w dniu 8 kwietnia (Weatherbell)
Zachmurzenie dla ECMWF w dniu 8 kwietnia (Weatherbell)

Możliwość deszczu

Wiele naszych długoterminowych modeli komputerowych wskazuje, że 24-godzinne prawdopodobieństwo, że deszcz zakończy się 8 kwietnia o 19:00, wynosi 40–60%, co w rzeczywistości jest dość wysokie, biorąc pod uwagę, jak odległa jest nasza prognoza.

Nasz model „najlepszej mieszanki”, znany jako NBM (National Blend of Models), już 8 kwietnia wypluwa kilka dziesiątych cala mierzalnego deszczu nad większą częścią środkowego Teksasu od 13:00 do 19:00.

READ  Pensylwania opublikuje nowe dane dotyczące hackowania COVID
NBM 6-godzinne opady kończące się 8 kwietnia o 19:00 (Weatherbell)
NBM 6-godzinne opady kończące się 8 kwietnia o 19:00 (Weatherbell)

Z bardziej formalnego punktu widzenia Centrum Prognoz Klimatycznych Narodowej Służby Pogodowej określa większość Teksasu jako „najbardziej mokry” na podstawie prognozy opadów na 6–10 dni, która obejmuje okres 6–10 kwietnia.

Prognoza opadów na 6-10 kwietnia (CPC/NOAA)
Prognoza opadów na 6-10 kwietnia (CPC/NOAA)

Proces prognozowania i wyzwania

Chcemy pozwolić Ci wziąć udział w tym procesie i dowiedzieć się, dlaczego jest to wyzwanie.

Po kilku dniach spodziewamy się, że okres będzie krótszy niż pięć minut. Gdyby 8 kwietnia był przeważnie słoneczny, ale pojedyncza chmura zakryła słońce na te kluczowe kilka minut, zaćmienie słońca zostałoby uznane za „niszczycielskie” dla wielu, którzy chcieli oglądać je w spokoju, niezależnie od pogody w ciągu dnia.

Nie ma zbyt wiele miejsca na błędy, więc będziemy tak precyzyjni, jak tylko możemy i czujemy się komfortowo, zwłaszcza w tak odległej lokalizacji.

Pogoda, zwłaszcza na kilka dni, może i będzie się zmieniać. Gdy odkryjemy te zmiany, nasze oczekiwania ulegną zmianie. Należy spodziewać się, że to się zmieni.

Nie zalecamy zmiany planów po kilku dniach, ale niech nasze prognozy posłużą jako wskazówka, która pomoże Ci popchnąć Cię we właściwym kierunku, zwiększając Twoje szanse na znalezienie się we właściwym miejscu i otrzymanie oferty, na którą liczysz.

Prognozowanie pogody uległo znacznej poprawie, ale prognozowanie w ciągu pięciu minut ze 100% szczegółowością i dokładnością nie jest możliwe, zwłaszcza na kilka dni. Jeśli pojawią się niejasności lub ważne trendy, poinformujemy o tym, ale meteorologia jest nauką niedoskonałą i choć się poprawia, nie jest tak dokładna, jak wszyscy byśmy tego chcieli.

Czas jest wszystkim

Który okres ma znaczenie? 8 kwietnia od południa do 15:00 oznacza w przybliżeniu całą długość zaćmienia, w tym częściowe zaćmienie i całkowite zaćmienie w środkowym Teksasie.

*Najważniejszy* czas przypada na ogół od 13:30 do 13:40 8 kwietnia.

READ  Dlaczego monitory jakości powietrza są nowym, gorącym dodatkiem na powrót do szkoły?

Konkretnie w Austin całkowite zaćmienie rozpoczyna się po 13:36 i kończy tuż przed 13:38.

Jak konkretnie otrzymamy?

Oto jak planujemy odpowiedzialnie przewidzieć zaćmienie:

Jak szczegółowe mogą być nasze prognozy i kiedy?
Jak szczegółowe mogą być nasze prognozy i kiedy?

Od teraz do piątku, 5 kwietnia: Będziemy prognozować dzień 8 kwietnia, podając ogólną prognozę zachmurzenia na dzień i szanse opadów w ciągu dnia. Być może będziemy w stanie ocenić, czy prawdopodobieństwo wystąpienia opadów nastąpi wcześniej, czy później w ciągu dnia, ale trudno będzie określić dokładniejsze dane z jakąkolwiek precyzją.

Od soboty 6 kwietnia do niedzieli 7 kwietnia: Prognoza godzinowa na 8 kwietnia, ale z pewną niepewnością co do dokładnego zachmurzenia w krytycznym pięciominutowym okresie obaw.

poniedziałek 8 kwietnia: Nasza najlepsza możliwa prognoza z licznymi aktualizacjami rano i w południe, informującymi o miejscu wystąpienia potencjalnego zachmurzenia i wszelkich korektach w ostatniej chwili

Droga do integracji w Teksasie

Oto przypomnienie trasy zaćmienia w Teksasie. Pomiędzy czerwonymi liniami znajdziesz całość. Zmierzy się z dłuższym pomocnikiem.

Mapa zaćmienia Teksasu
Mapa zaćmienia Teksasu
Ścieżka zaćmienia w środkowym Teksasie
Ścieżka zaćmienia w środkowym Teksasie

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *