Firma wydobywcza Chatham Rock Phosphate odnotowuje wzrost cen akcji po złożeniu wniosku o przyspieszone zatwierdzenie

Firma wydobywcza Chatham Rock Phosphate odnotowuje wzrost cen akcji po złożeniu wniosku o przyspieszone zatwierdzenie

Cena akcji Chatham Rock Phosphate wzrosła z 0,118 dolara o 13:00 w środę do 0,151 dolara o 15:00 w czwartek.
zdjęcie: Kierowca RNZ/Angus

Wartość akcji spółki wydobywczej wzrosła po złożeniu wniosków o wydanie przyspieszonych zezwoleń. Jest to już druga spółka w ciągu niecałego tygodnia oskarżona przez Ministra Infrastruktury o „wprowadzanie w błąd”.

Chatham Rock Phosphate opublikował(a) ogłoszenie w czwartek rano na stronie internetowej giełdy, informując, że rząd „poprosił” ją o złożenie wniosku o skorzystanie z przyspieszonego procesu zatwierdzania.

Od tego czasu cena akcji spółki wzrosła z 0,118 dolara w środę o 13:00 do 0,151 dolara o 15:00 w czwartek.

Projekt ustawy o przyspieszonych zatwierdzeniach znajduje się w komisji specjalnej i jest otwarty do konsultacji społecznych do 19 kwietnia.

Nastąpi drastyczne ograniczenie kontroli publicznej nad zatwierdzaniem projektów. Ekolodzy obawiają się, że umożliwi to realizację destrukcyjnych projektów w przypadku odrzucenia poprzednich zezwoleń, w niektórych przypadkach nawet przed sądem.

W zawiadomieniu NZX firma stwierdziła, że ​​„chce poinformować, że rząd Nowej Zelandii zwrócił się do firmy o złożenie wniosku w sprawie uznania projektu Chatham Rise Rock Phosphate Project za projekt objęty ustawą o szybkim zatwierdzeniu”.

Zgodnie z jej oświadczeniem, jeśli projekt Chatham Rock Phosphate Project znajdzie się na liście, „oczekujemy, że proces wydawania licencji będzie nie tylko szybszy, ale może wiązać się z niższymi kosztami i prawdopodobnie przyniesie bardziej pewny wynik”.

„Wniosek o umieszczenie projektu Chatham Rise na liście jest w przygotowaniu i zostanie złożony przed terminem 3 maja 2024 r.”

Na początku tygodnia minister infrastruktury Chris Bishop oskarżył australijską firmę Trans Tasman Resources zajmującą się wydobyciem dna morskiego o „wprowadzenie w błąd” poprzez ogłoszenie zaproszenia do ubiegania się o listę zatwierdzeń w trybie przyspieszonym.

Powiedział, że „formalne zaproszenie” było publicznym listem wysłanym do 200 organizacji i zawierającym informacje o tym, jak ubiegać się o przyspieszoną zgodę.

READ  Stowarzyszenie Wydawców Wiadomości reaguje na pozew „New York Timesa” przeciwko Microsoftowi i OpenAI

Zapytany w czwartek w związku z roszczeniem dotyczącym fosforanów skalnych Chatham, czy list można zinterpretować jako zaproszenie po raz drugi w ciągu tygodnia, Bishop ponownie stwierdził, że jest to nieporozumienie.

W odpowiedzi spółka Chatham Rock Phosphate stwierdziła w oświadczeniu: „Jesteśmy całkiem zadowoleni ze sformułowania naszego oświadczenia, szczególnie w świetle naszych bieżących obowiązków informacyjnych jako spółki mającej tysiące akcjonariuszy i notowanej na giełdach w Nowej Zelandii, Kanadzie i Frankfurcie. ”

Ale, pozycja Jej akcje weszły na giełdę w czwartek około godziny 15:31, „w celu dostarczenia rynkowi informacji niezbędnych do wyjaśnienia i kontekstualizowania charakteru procesu składania wniosków w odniesieniu do CRP, o którym mowa w niniejszym ogłoszeniu”.

RNZ zwróciło się o kopię pisma i listę jego odbiorców.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *