Francja zdobywa złoto w głównym wyścigu GT Cup – Sportscar365

Na zdjęciu: gry motorsportowe

Francja zdobyła złoty medal po tym, jak Simon Gachet i Eric Debart wygrali główny wyścig GT Cup w sobotę.

Depard przejechał swoim Mercedesem-AMG GT3 Evo obsługiwanym przez Akkodis ASP przez linię pod samochodem bezpieczeństwa po wypadku między chińskim Tajpej a Hongkongiem wjeżdżającym do Chin, który miał miejsce na mniej niż sześć minut.

Stało się to następne pomimo imponującej jazdy regeneracyjnej Fabiana Schillera dla Niemiec, który miał nieco ponad 30 sekund pracy w wyczynowym Mercedesie SPS, którego startem był Valentin Berburg.

Schiller znalazł się w odległości pięciu sekund od Deparda przed samochodem bezpieczeństwa, eliminując wszelkie szanse na walkę w późnym wyścigu między dwoma Mercedesami.

Wielka Brytania zdobyła brąz, a Ian Logie i Sam Neary zajęli trzecie miejsce Późny substytut Chrisa FroggetaPodczas gdy Polska zajęła czwarte miejsce ze swoimi kierowcami Marcinem Jedlińskim i Karolem Bachem.

Polskie Audi R8 LMS GT3 Evo II korzysta z przejażdżki Victora Gomeza w Portoryko Ferrari 488 GT3 Evo II pod koniec 60-minutowej rywalizacji na torze Circuit Paul Ricard.

W poprzednim wypadku między Brazylią a Ukrainą Evan Becklin spadł z drugiego miejsca tuż przed półmetkiem w swoim Aston Martin Vantage GT3.

Gachet objął prowadzenie na początku wyścigu, podczas gdy Bierborg spadł z drugiego na piąte okrążenie, a zespół zdecydował się na umieszczenie niemieckiego samochodu w otwartym oknie serwisowym w 25. minucie.

Schiller był regularnie najszybszym samochodem na torze, mimo że nie doszedł do mety z powodu neutralizacji wyścigu.

W pierwszej piątce znalazła się Szwajcaria, a następnie Portoryko, Australia, Litwa, Brazylia i Hiszpania, które zamknęły pierwszą dziesiątkę.