Gdzie oni są teraz: co stało się później z Johnem Darwinem i jego żoną Anne?

21 marca 2002 r. oficer więzienia w Hartlepool, John Darwin, zszedł na pokład swojej łodzi. Kiedy spóźnił się na swoją zmianę w pracy i nie wrócił do domu, włączył się alarm i rozpoczęto masową rewizję. Był osobą zaginioną, prawdopodobnie martwą. Policja nie wiedziała, że ​​John sfingował swoją śmierć z pomocą swojej żony Anny, aby mogli odebrać pieniądze z ubezpieczenia na życie.

Para okłamała swoich dwóch synów i cały świat. W 2007 roku, po nieudanej próbie rozpoczęcia nowego życia pod przybranym nazwiskiem w Panamie z Anne, John pojawił się na komisariacie policji w Londynie, twierdząc, że cierpi na amnezję. Historia eksplodowała i John wkrótce stał się znany jako „człowiek kajakowy”, ale para została aresztowana, gdy ktoś z opinii publicznej znalazł w Internecie zdjęcie pary w Panamie, zrobione w 2006 roku. Obaj zostali skazani za oszustwo i skazani na więcej ponad sześć lat w więzieniu.

Teraz, dziesięć lat po początkowym „zniknięciu” Johna, ITV przedstawia dramatyczną historię w nowej czteroczęściowej seriiZłodziej, jego żona i łódź, gdzie Eddie Marsan i Monica Dolan grają parę w centrum skandalu. Przeczytaj nasz wywiad z Dolanem na temat roli Anne tutaj.

Serial ITV kończy się, gdy Anne wychodzi z więzienia i udaje się do domu pośredniego w Leeds – ale gdzie jest teraz Darwin?

Anne oddzieliła się od Johna, zanim została zwolniona z więzienia. Nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo John mną manipulował, dopóki nie znalazłam się w więzieniu. Musiałem udać się do psychologa, aby w końcu pomógł mi zobaczyć rzeczy z innej perspektywy”. Stróż w 2016 roku.

„Do tej pory jego głos był zawsze w mojej głowie. W końcu, kiedy zniknąłem, mogłem wtedy podejmować decyzje za siebie i zdałem sobie sprawę, że nie muszę na nim polegać. Poradzę sobie sam.”

READ  Ricky Gervais składa łamiące serce wyznanie podczas występu w telewizji

W 2011 roku, kiedy Anne została wypuszczona, John podobno wysłał jej swoje zdjęcie z symbolem praw autorskich, aby wskazać, że to jego. W końcu się rozdzielili, a John zacytował „nierozsądne zachowanie”.

John Darwin i jego druga żona Mercy

(Jimmy Wiseman/ANL/Shutterstock)

Wkrótce potem Ann postanowiła opowiedzieć swoją historię. W 2016 roku wydała pamiętnik, z mojej głębi. W reklamie tej książki czytamy: „Po latach milczenia Anne Darwin w końcu ujawniła prawdę o zbrodni, która rozdarła jej rodzinę”.

Czytaj więcej: Czym jest prawda, a czym fikcja złodzieja, jego żony i łodzi?

Ann dostała również pracę w RSPCA, korzystając z kwalifikacji, które zdobyła w więzieniu. Dochód z jej książki trafił do RNLI i RSPCA.

Możesz uzyskać dostęp do nieograniczonego przesyłania strumieniowego filmów i programów telewizyjnych dzięki Amazon Prime Video Zarejestruj się teraz, aby skorzystać z bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego

Udział

Obecnie jest na emeryturze i mieszka samotnie w północnej Anglii. Godzi się ze swoimi dwoma synami, Markiem i Anthonym, którzy wcześniej się jej wyrzekli i są częścią życia jej wnuków.

Tymczasem John ożenił się ponownie w 2015 roku. Przeniósł się do Manili na Filipinach, gdzie pomaga swojej drugiej żonie Mercy w prowadzeniu straganu. Jest od niego o 23 lata młodsza.

W niedawnym wydarzeniu, takim jak oryginalna historia Stranger Than Fiction, John podobno udał się na Ukrainę, aby walczyć z Rosjanami. Miłosierdzie powiedział kobieta: „Będzie miał kamizelkę kuloodporną i dobre ubezpieczenie na życie, dobre dla mnie.”

Złodziej, jego żona i łódź Rozpoczyna się w ITV o 21:00 w niedzielę 17 kwietnia.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top