Gilbert Gottfried, aktor i komik, umiera w wieku 67 lat

Gilbert Gottfried występuje w Comedy Central „Roast of Roseanne” w Los Angeles 4 sierpnia 2012 r. Zdjęcie/AP

Gilbert Gottfried, legendarny aktor i komik, znany ze swojego surowego, palonego głosu i prymitywnych żartów, odszedł. Miał 67 lat.

Gottfried zmarł z powodu nawracającego częstoskurczu komorowego z powodu dystrofii mięśniowej typu II, zaburzenia, które dotyka serca, powiedział publicysta i wieloletni przyjaciel Glenn Schwartz w oświadczeniu.

Gottfried był zaciekle niezależnym i celowo ekscentrycznym komikiem, który równie chętnie sprzątał pokój antykomedią, jak zabijałby swoimi żartami.

Po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę całego kraju częstymi występami w MTV we wczesnych latach i krótkim epizodem w obsadzie „Saturday Night Live” w latach 80-tych.

Gottfried wykonywał również cykliczne prace głosowe dla telewizji i filmów dla dzieci, najsłynniej grając papugę Iago w Disney’u Aladyn.

„Poczucie humoru Gilberta było hałaśliwe, szokujące i często obraźliwe, ale człowiek stojący za tymi żartami był kimś innym”, powiedział w oświadczeniu przyjaciel Gottfrieda i współgospodarz podcastu, Frank Santopadre.

„Ci, którzy go kochali i mieli szczęście uczestniczyć w jego astronomii, znają kogoś, kto jest zaskakująco miły, wrażliwy, nieśmiały i pełen dziecięcego poczucia zabawy i zachwytu”.

READ  Meghan Markle obawia się, że nowa książka wzmocni jej wrogów

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top