Global Finance nie jest autoryzowanym podmiotem przyjmującym depozyty na Fidżi, ludzie obrabowali, myśląc, że otrzymają natychmiastowe pożyczki po wpłaceniu depozytów i opłat

Global Finance nie jest autoryzowanym podmiotem przyjmującym depozyty na Fidżi, ludzie obrabowali, myśląc, że otrzymają natychmiastowe pożyczki po wpłaceniu depozytów i opłat

Informuje się osoby, że Bank Rezerw Fidżi ostrzegł, że podmiot prezentujący się jako Global Finance nie jest autoryzowanym odbiorcą depozytów na Fidżi i nie powinien zabiegać o, akceptować ani przekazywać żadnych form depozytów od opinii publicznej. ogólny.

Rada Konsumentów Fidżi twierdzi, że skargi wciąż pojawiają się przeciwko nieuczciwym firmom od niedawnego ostrzeżenia konsumenckiego przez Radę Konsumentów Fidżi w mediach, w której ostrzegła Fidżi przed Global Finance Limited, a następnie potencjalnymi rozwiązaniami biznesowymi.

Prezes zarządu, Sima Shindel, mówi, że pozbawione skrupułów operacje firmy zostały odkryte po raz pierwszy w 2020 r., co od tego czasu wyrwało wielu Fidżijczyków, argumentując, że otrzymają natychmiastowe pożyczki po opłaceniu depozytów i składek członkowskich.

Shandil mówi, że ten biznes przenosi się do społeczności i organizuje wiele warsztatów, zachęcając ludzi różnymi produktami, które mają do zaoferowania, tylko do zniknięcia, gdy otrzymuje się depozyty na tak zwane produkty pożyczkowe.

Mówi, że wiele działań następczych zostało zignorowanych przez osoby dotknięte chorobą, a ich numery telefonów komórkowych zostały zatajone.

Shandil mówi, że ostatnie skargi konsumentów i późniejsze dochodzenia przeprowadzone przez zarząd ujawniły, że Global Finance nadal aktywnie działa i że Fidżi nadal padają ofiarą fasady, którą reguluje ta firma.

W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy rada otrzymała ponad 20 skarg na Global Finance o wartości gotówkowej prawie 24 000 USD; utracone przez konsumentów.

W jednym z ostatnich przypadków rady konsument zapłacił 4565 dolarów składek członkowskich i kaucję na 15.500 dolarów pożyczki.

Schindel mówi, że podczas podpisywania umowy między obiema stronami tak zwany właściciel Global Finance zniknął po otrzymaniu pieniędzy.

READ  Epidemia Covid-19 Omicron: szef firmy Pfizer twierdzi, że dwie dawki zapewniają „ograniczoną ochronę” przed Omicronem; Nowa szczepionka w produkcji

Stwierdza, że ​​liczne działania następcze podjęte przez skarżącego poszły na marne.

Chandel mówi, że operator Global Finance wykorzystuje swój urok, umiejętności komunikacyjne i perswazyjne, aby uzyskać depozyty gotówkowe od konsumentów na szybkie pożyczki; co nigdy się nie zdarza.

Mówi, że osoba, o której mowa, jest znanym artystą, który wędrował po całym kraju, żerując na bezbronnych społecznościach na Fidżi; Uwzględniając obszary wiejskie i morskie, a ostatnie przypadki wskazują Taveuni i Savusavu jako obszary docelowe.

Rada wzywa konsumentów, aby zachowali czujność i zawsze sprawdzali wiarygodność tych osób i firm, z którymi mają do czynienia i świadczą podobne usługi, oraz przeprowadzali weryfikację przeszłości za pomocą wyszukiwarek internetowych, a w razie wątpliwości powinni natychmiast zwrócić się o pomoc do Rady, aby uniknąć utraty swoich ciężko zarobione pieniądze. Te osoby i praktyki są podejrzane.

Ze względu na kryminalny charakter spraw, Zarząd skierował skargi do Departamentu Śledczego Kryminalnego Fidżi Policji w celu przeprowadzenia dochodzenia i ściśle współpracuje z Departamentem w celu ochrony konsumentów na Fidżi.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top