Gnabry hat-trick ze Stuttgartem daje Bayernowi dziewięciopunktową przewagę

• Gnabry wyznaczył też dwa cele
  • Lewandowski to rekord Muellera z 1972 r.
  • Dortmund zagra w środę na drugim miejscu

Stuttgart, Niemcy, 14 grudnia (Reuters) – Serge Gnabry z Bayernu Monachium strzelił hat-tricka i ustanowił dwa kolejne gole dla Roberta Lewandowskiego w wygranym 5:0 meczu u siebie ze Stuttgartem we wtorek, otwierając dziewięciopunktową przewagę w turnieju . Szczyt ligi niemieckiej.

Bawarczycy, którzy zapewnili sobie nieoficjalny „turniej jesienny” przed rozpoczęciem w przyszłym tygodniu trzytygodniowej przerwy zimowej i ścigają się o 10. z rzędu tytuł mistrzowski, zdobyli 40 punktów w 16 meczach.

Druga w tabeli Borussia Dortmund, w 31 z 15 meczów, zagra w środę z Grether Fuerth.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do reuters.com

– Serge strzelił świetnego gola, strzelił jeszcze dwa gole w drugiej połowie, a potem dodał więcej asyst – powiedział trener Bayernu Julian Nagelsmann.

– Obie asysty były bardzo dobre i bardzo trudno było nimi grać. Serge jest po prostu świetnym graczem, który ostatnio grał trochę mniej, niż na to zasługuje, z problemem pleców, ale dzisiaj zrobił to naprawdę dobrze.

Gnabry, który strzelił sześć rzutów na bramkę w samej tylko pierwszej połowie, zapewnił gościom prowadzenie w 40. minucie, strzelił w daleki górny róg i strzelił drugiego gola w 53. minucie.

Bawarczycy, którzy mają długą listę nieobecnych, w tym m.in. Leon Goretzka, Corentin Tolisso i Joshua Kimmich, nie okazywali słabości, nawet gdy Kingsley Coman musiał wyrzucić kontuzjowanych w 27. minucie.

Zastępca Leroy Sane natychmiast zapewnił nową iskrę, gdy Bayern strzelił gola po obu stronach pierwszej połowy i jeszcze trzy razy w ciągu pięciu minut w drugiej połowie.

Gnabry zamienił się w rozgrywającego i odnalazł Lewandowskiego, który uderzył piłkę nad bramkarzem Florianem Mullerem, strzelając trzeciego gola dla Bayernu w 69. minucie i kolejnego gola dla polskiego napastnika w 72. minucie.

READ  Kanada kończy w hiszpańskich siódemkach z mieszanymi wynikami

Drugi gol Lewandowskiego tego wieczoru oznacza, że ​​zrównał się z rekordem Gerda Mullera z 1972 roku – 42 gole w Bundeslidze w ciągu jednego roku kalendarzowego. Mógł pobić rekord w swoim ostatnim ligowym meczu w tym roku z Wolfsburgiem w piątek.

Gnabry zdobył nagrodę za bezinteresowność, zdobywając hat-tricka w 74. minucie, aby zakończyć porażkę.

Stuttgart, który zakończył swoją serię trzech meczów bez porażki, ma 17 punktów na 15. miejscu.