Go podium zdobywa wyróżnienia w Lonato

MANILA, Filipiny – William John Riley Goo z Cebuano Carter przeszedł do historii, zdobywając podium w pierwszej rundzie WSK Euro Series Championships na torze South Garda Karting w Lonato we Włoszech.

Go, który po wyścigu kwalifikacyjnym był 25., awansował do następnych kwalifikacji iw końcu uratował swój najlepszy wynik, osiągając 13:40.977 w ostatnim wyścigu i zajmując trzecie miejsce na 70 zawodników.

14-letni gość dołącza do mistrza Polski Jana Przyrowskiego (13:38.243) i wicemistrza Francji Rene Lammers (13:39.243) na liście honorowej prestiżowych zawodów gokartowych Euro Open, w których biorą udział kierowcy F1 Max Verstappen i Charles Leclerc wśród swoich wybitnych mistrzów.

„Jako pierwszy Filipińczyk, który zdobył podium w serii WSK, naprawdę sprawia mi wielką przyjemność być dumnym z Filipin” – powiedział Joe, który również zdobył 20 punktów na tym podium.

Lovio Sambodia z RPA zajął czwarte miejsce za Joe z czasem 13:42,203, a Węgier Martin Molnar, zwycięzca półfinału B, zajął piąte miejsce z czasem 13:42.407. Szwed Scott Lindblom, zdobywca pierwszego miejsca i lider po kwalifikacjach, zajął w finale 22. miejsce z wynikiem 13:53.128.

Osiągnięcie Lonato nastąpiło po tym, jak Go zajął drugie miejsce w 1. rundzie trofeów Akademii Kartingowej FIA w maju ubiegłego roku w Genk w Belgii.

„To motywuje mnie do jeszcze większej poprawy w moich przyszłych wyścigach” – powiedział Joe.