Górale w zaskakującym posunięciu wybierają angielskiego trenera Richarda Wevina na trenera ofensywnego

Górale w zaskakującym posunięciu wybierają angielskiego trenera Richarda Wevina na trenera ofensywnego

Highlanders byli zaskoczeni, kiedy wyznaczyli Richarda Wyvina na trenera ofensywnego sezonu 2023 Pacific Super Rugby.

Wivine, 39-letni Anglik, jest obecnie w Nowej Zelandii z kobiecą drużyną Walii na Mistrzostwach Świata w Rugby, wcześniej zajmowała stanowiska w Scarlets, Gloucester i London Irish.

W tym roku występy Highlandera były słabe, a nominacja Whiffin wskazuje, że nowy trener Clarke Dermody chce wnieść do Dunedin zupełnie nową perspektywę.

„To zdecydowanie coś, co Derm wyjaśnił, kiedy rozmawialiśmy” – powiedział Wyvin w poniedziałek. „Chciał, żebym przedstawił idee półkuli północnej i coś odmiennego od tego, do czego byli przyzwyczajeni przez jakiś czas.

Czytaj więcej:
* Ladi6 rozświetli Whangārei podczas weekendu otwarcia Pucharu Świata w Rugby
* Unikalna japońska umowa na „produkcję” Chiefs dla młodego rozgrywającego Caleba Traska
* Roger Tuivasa-Sheck potrzebuje pomysłowości, aby przetrwać w All Blacks, mówią dawni świetni
* Dlaczego czarna paproć jest mniej preferowana do chwały Pucharu Świata w rugby niż Anglia i Francja?
* Black Fern Georgia Ponsonby przypisuje sukcesy edukacyjne i rugby wiejskiemu wychowaniu „budowanie charakteru”
* Nie wrócę: All Black Roger Toivasa-Chic zamyka NRL

Tony Brown od lat wykonuje tam świetną robotę. Myślę, że [Dermody] Po prostu chciałem mieć inną filozofię dotyczącą różnych sposobów atakowania”.

Whiffin, który był długoletnim fanem i uczniem Super Rugby, powiedział, że Highlanders mieli trochę „broni” w zawodnikach takich jak Thomas Umaga-Jensen i Jona Nareki, które musieli uwolnić.

„Częścią procesu wywiadu było przyglądanie się grze Highlanders i sprawdzaniu, jak mogę na to wpłynąć” – powiedział.

„Myślę, że istnieje pewna absolutna broń, która powinna być używana w szerszych kanałach, i kilku prawdziwych młodych ludzi, którzy pojawiają się w tej drugiej linii.

Trener ofensywy New Highlanders Richard Wyvin jest już w Nowej Zelandii jako trener atakującego kobiecej drużyny Walii na Mistrzostwach Świata w Rugby.

WRU

Trener ofensywy New Highlanders Richard Wyvin jest już w Nowej Zelandii jako trener atakującego kobiecej drużyny Walii na Mistrzostwach Świata w Rugby.

„Myślę, że jeśli będziemy mogli trochę bardziej popracować nad naszą komunikacją i naszą zdolnością do atakowania maksymalnie 15 osób, myślę, że możemy naprawdę odpalić niektóre z tych opcji, które prawdopodobnie nie miały zbyt wielu okazji podczas ostatnie kampanie.

READ  Polski port w Gdańsku jest zasypany pyłem węglowym

„Moja filozofia zdecydowanie polegała na tym, aby piłka trafiła do szerokich kanałów. Po prostu myślę, że są na to różne sposoby.

„Myślę też, że najważniejsze jest to, w jaki sposób podnieść umiejętności inteligencji rugby niektórych z tych młodych facetów, aby naprawdę uzyskać syk z tylnej linii”.

„Ale moim priorytetem jest teraz przygotowanie kobiet z Walii do Pucharu Świata w Rugby, który rozpocznie się w Szkocji w ten weekend”.

Nowy trener ofensywy Highlanders, Richard Wyvin, obiecał wystartować

Peter Meacham / Getty Images

Nowy trener ofensywny Highlanders, Richard Wyvine, poprzysiągł strzelać z „broni”, jak skrzydłowy Otago Juna Nariki.

Whiffin nigdy nie grał zawodowo w rugby, ale dołączył do londyńskiego Irlandczyka jako analityk w wieku 22 lat. Rozwijał się w tej roli i został awansowany na asystenta trenera w 2010, zanim dołączył do Gloucester jako szef ich akademii.

Dermody jest już związany z Whiffinem od czasów, gdy był graczem z londyńskim Irlandczykiem, ale jego zainteresowanie naprawdę wzrosło po rozmowie z byłym trenerem ofensywnym All Blacks Bradem Mowarem i byłym trenerem defensywy Highlanders Glennem Delaneyem, którzy pracowali z Whiffinem w Scarlets.

Ich reakcje były pozytywne, co doprowadziło Dermody’ego do skontaktowania się z Whiffinem w sprawie ofensywnej roli trenera.

Whiffin początkowo dołączy do rocznej umowy, po której jego rodzina – ma troje małych dzieci – pozostanie w Wielkiej Brytanii.

„Pracowałem z Richardem, kiedy byłem zawodnikiem i byłem wtedy pod wrażeniem jego umiejętności i od tego czasu nadal wkłada więcej wysiłku w niektóre z najtrudniejszych zawodów w Europie” – powiedział Dermody w oświadczeniu.

„Jego doświadczenie z Gloucester, Scarletts, Anglią do lat 20 i walijską drużyną kobiet bez wątpienia wzbogaci nasze środowisko.

„Podczas gdy jego portfolio atakowało, jego przeszłość wskazuje, że potrafi wydobyć z naszych graczy to, co najlepsze i sprawić, by poprawili swój ogólny styl gry”.

Whiffin dołącza do Dermody’ego, instruktora coachingu Chrisa Boyda, trenera obrony Dave’a Dillona i trenera umiejętności/wsparcia Rikiego Fluteya w odnowionym środowisku treningowym Highlanders.

READ  Najlepszy środek do czyszczenia srebra | Siouxland Sioux City, IA

Trener Otago Tom Donnelly ma objąć rolę asystenta trenera, mając oko na napastników.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *