Gospodarka Nowej Zelandii „rozciągnięta, napięta” w obliczu amerykańskich obaw o recesję

Jeden z ekonomistów twierdzi, że recesja w USA nie wpłynie bezpośrednio na Nową Zelandię, ale jej wpływ można odczuć w Chinach.

Obawy przed recesją wzrosły w Stanach Zjednoczonych po tym, jak ich gospodarka skurczyła się od kwietnia do czerwca na okres Drugi kwartał z rzędu.

Jego gospodarka kurczyła się w tempie 0,9% rocznie. Wynika to z rocznego spadku o 1,6% od stycznia do marca.

W następstwie tych wiadomości główna ekonomistka ANZ, Sharon Zollner, powiedziała Breakfast, że wpływ napływu nie dotknie bezpośrednio Nowej Zelandii, ale będzie odczuwalny poprzez wpływ na Chiny.

Czytaj więcej: Obawy przed recesją rosną w USA, gdy gospodarka kurczy się w drugim kwartale

Powiedziała, że ​​gospodarka USA nie jest dużym partnerem eksportowym Nowej Zelandii, ale dała jasno do zrozumienia, że ​​najważniejszym klientem w tym kraju są Chiny, a ich klientem są Stany Zjednoczone.

Oznacza to, że Nowa Zelandia może zobaczyć główny wpływ na ceny eksportowe, powiedział Zollner.

Zauważyła, że ​​spadek PKB USA o 0,9% jest „stosunkowo niewielki”, więc „prawdziwe pytanie” brzmi, czy Fed wepchnie go w „właściwą” recesję w przyszłym roku.

Zollner powiedział, że podobne dyskusje miały miejsce w Nowej Zelandii i Australii Inflacja szybko rośnieA Zaufanie konsumentów jest na dnie i Rynek mieszkaniowy spada.

Jednak ludzie niekoniecznie zamykali swoje portfele.

Gdy świat przygląda się Nowej Zelandii, aby zobaczyć, dokąd zmierza jej gospodarka, zauważyła, że ​​„interesujące” jest to, że Stany Zjednoczone jako pierwsze miały dwa ujemne kwartały z rzędu.

Zollner powiedział, że jest „wyjątkowo nieprawdopodobne”, aby Nowa Zelandia to zobaczyła z powodu zakłóceń Omicron w pierwszych trzech miesiącach tego roku, które „z pewnością wpłynęły na PKB”.

Jakiekolwiek odbicie w aktywności z tego powodu powinno zapobiec „kolejce górskiej” przez dwie ujemne ćwiartki z rzędu.

READ  Właściciele poprzednich firm taksówkowych mogą być zmuszeni do zapłaty

Zollner powiedział, że nie oznacza to, że Nowa Zelandia nie może mieć „twardego lądowania” – recesji – na dobrej drodze.

„Gospodarka jest nieporęczna i wyczerpana w szwach, wymaga chłodzenia, aby osiągnąć bardziej zrównoważoną ścieżkę”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top