Grégoire kontynuował zwycięstwo w Munster po znakomitym występie na Sardynii w Rajdzie Polski

Grégoire kontynuował zwycięstwo w Munster po znakomitym występie na Sardynii w Rajdzie Polski

Gregoire Munster osiągnął swój najlepszy wynik w WRC w Rajdzie Włoch Sardynii, chcąc utrzymać dobrą passę w Rajdzie Polski.

Rajdowa sensacja M-Sport Forda, Grégoire Munster, podnosi poprzeczkę po rekordowym występie podczas zeszłotygodniowego Rallye Italia Sartecna, będącego częścią prestiżowych Rajdowych Mistrzostw Świata FIA (WRC).

Miejsce w pierwszej piątce mistrzostw Munster oznaczało znaczący punkt zwrotny w jego rozwijającej się karierze.

Ogier widzi pozytywne strony w Rajdzie Włoch Sarthegna, mimo że problem z oponami kosztował go zwycięstwo na końcowych etapach.


Munster pojechał w wyścigu rozgrywającym się na nierównym terenie Sardynii z wyjątkową umiejętnością i precyzją, zajmując niezwykłe piąte miejsce.

„Osiągnęliśmy nasz najlepszy wynik w WRC, więc jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Nadal jest dużo pracy do wykonania i szybkości do znalezienia, ale zawsze zmierzamy we właściwym kierunku.” – powiedział Munster.

„Musimy teraz na tym bazować i utrzymać dynamikę w kilku następnych wydarzeniach, które różnią się nieco od sytuacji we Włoszech”.

Kierowcy wzywają do zmiany formatu WRC po zakończeniu wyścigu Rowanbery w niepełnym wymiarze godzin

Decyzja Kale'a Rowanbere'a o wycofaniu się z pełnoetatowych startów w sezonie WRC 2024 budzi obawy i wywołuje debatę na temat przyszłego kształtu mistrzostw.


Szef zespołu M-Sport, Richard Millener, zgodził się z optymizmem Munstera i podkreślił złożoność Rajdu Włoch Sardynii.

„Wiemy, że Sardynia to skomplikowana impreza i ten wynik był dużym osiągnięciem dla nich obu. Bardzo ważne jest dla nich, aby zdobywali doświadczenie i wyciągali wnioski z tych rajdów, robią to i teraz mogą z niecierpliwością czekać na następny. Trzy wydarzenia, szybkie i nieco różniące się charakterem” – skomentował Milner.

Kolejnym wyzwaniem w programie Münster jest 80. Rajd Polski ORLEN, charakteryzujący się szybkimi trasami i wyjątkowymi wymaganiami.

Przejście z trudnych, krętych torów Sardynii na szybkie, płaskie tereny Polski stawia przed Munsterem i jego pilotem Luisem Lucą nowy zestaw wyzwań.

Jednak obaj są gotowi przystosować się i wykorzystać swoje ostatnie doświadczenia, aby wspiąć się jeszcze wyżej w rankingach mistrzowskich.

Strategia Munstera polega nie tylko na dostosowywaniu się do różnych terenów, ale na ciągłym doskonaleniu i uczeniu się z każdego rajdu.

Kenijska Federacja Sportów Motorowych dokonała zmian w rajdzie ARC Equator Rally

Ulewne deszcze utrudniły planowanie ARC Equator Rally Kenya, co zmusiło organizatorów do kompromisu.


Dzięki synergii z M-Sport Ford i Louka Munster szybko ewoluuje w potężnego konkurenta w świecie rajdów.

Podążaj za nami X (Twitter) Aby uzyskać więcej aktualizacji.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *