Grofcore otwiera duże centrum badawczo-rozwojowe w Polsce

Centrum Inżynieryjne GraphCore w Gdańsku będzie docelowo siedzibą największego zespołu programistycznego firmy poza Wielką Brytanią.

Brytyjska firma, która zebrała 682 miliony dolarów na rozwój chipów AI, szuka szerszego grona odbiorców dla centrum inżynierii oprogramowania. Obejmuje to rozwój warstwy oprogramowania Poplar AI, która umożliwia duże wdrożenia, takie jak centra danych AI w chmurze. Pracownicy będą również zapewniać bezpośrednie wsparcie klientom Graphcore.

Wraz z rozwojem zespołu zatrudni również inżynierów Grapcore, którzy będą wspierać możliwości oferowane przez integrację AI i HPC. Systemy oprogramowania Graphcore są projektowane w połączeniu ze sprzętem Intelligent Processing Unit (IPU).

Firma twierdzi, że Polska zbudowała silną reputację produkującą najlepszych krajowych inżynierów oprogramowania, a także okazała się atrakcyjnym miejscem do transferu umiejętności z innych części świata. Intel, Amazon i wiele innych firm technologicznych uruchomiło już duże operacje w Gdańsku.

„Cieszymy się, że Grabcore, wiodący innowator w dziedzinie sztucznej inteligencji, wybrał Gdańsk na swoje nowe Centrum Inżynierii Oprogramowania” – powiedział Piotr Miszkowski, dyrektor zarządzający Digital Polish Foundation. „Według naszego raportu państwowego na temat polskiej AI 2021, Polska jest liderem w krajach europejskich pod względem dostępności ekspertów branżowych. Graphcore niewątpliwie na tym skorzysta.

Biuro Grabcore będzie zlokalizowane w Alchemy, drugim co do wielkości centrum biznesowym w północnej Polsce, w pobliżu Uniwersytetu Gdańskiego i Lotniska im. Lecha Wałęsy.

www.graphcore.ai

Powiązane artykuły

Inne artykuły w Europie

READ  Grayson rozszerza międzynarodowy zasięg metadanych na tętniący życiem polski rynek | Stan: schorzenie

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top